pultuszczak

Facebook

Praca w Warszawie

2017-05-24 11:59:37

Każdy z nas wie, jak trudnym wyzwaniem jest znalezienie pracy we współczesnym świecie. Standardowo młody Polak, po studiach nie znajduje pracy w zakresie swojego wykształcenia, bo albo brak mu technicznych umiejętności, których studia niestety nie uczą, albo doświadczenia, albo co gorsza – z przyczyn nepotyzmu stanowisko od dawien dawna jest trzymane dla konkretnej osoby.

 

. Z uwagi, na powyższe czynniki, wiele młodych ludzi pozostaje w domu, pod matczynymi skrzydłami, bojąc się rozpocząć żyć na własną rękę. W sumie nie ma się co dziwić, życie na własny rachunek wiele kosztuje – począwszy od mieszkania, niekoniecznie na własność, bo takowe baaaaaardzo dużo kosztuje, ale… same koszty najmu są wysokie, do tego czynsz, kaucja, rachunki, wyposażenie. Poniżej podpowiadamy jak znaleźć pracę w Warszawie.

  • Po pierwsze, przejrzyj serwisy z ogłoszeniami lokalnymi. Tutaj znajdziesz wyłącznie wyselekcjonowane oferty, dotyczące Twojej miejscowości. Jeśli, pochodzisz z Warszawy i interesuje Cię etat, wyłącznie na jej obszarze, łatwo zmodyfikujesz dane wyszukiwania w taki sposób, by wyświetlały się informacje dotyczące jedynie pracy w określonej części Warszawy czy w konkretnej dzielnicy.
  • Po drugie, znajdź kilka potencjalnie interesujących Cię miejsc. Jeśli, jesteś absolwentem np. filologii polskiej i nie udało się znaleźć nigdzie nikogo kto szukałby filologa czy nauczyciela, nie zrażaj się! Zawsze możesz spróbować sił, w innym miejscu, np. w lokalnej gazecie, zawsze coś wpadnie do Twojego CV. Niewykluczone, że ułatwi Ci to podjęcie pracy w przyszłości.
  • Możesz rozpocząć także, działalność we własnym zakresie. Wiele młodych osób tak robi! To, że jesteś bezrobotnym absolwentem, wcale nie oznacza, że do końca życia musisz być utrzymankiem rodziców i państwa. Skończyłeś jakiś kierunek studiów, tzn., że na czymś konkretnym musisz się chociaż trochę znać. Spróbuj wejść na jakiś portal ogłoszeń lokalnych typu http://www.warszawalokalnie.pl/praca i dodaj tam swoje ogłoszenie. Może jesteś absolwentem pielęgniarstwa i świetnie radzisz sobie z opieką wśród osób starszych? Spróbuj! W oczach potencjalnego klienta, możesz być całkiem atrakcyjnym kandydatem, w końcu znasz się na udzielaniu pierwszej pomocy, pielęgnowaniu i nosisz w sobie namiastki psychologa. Zareklamuj swoje umiejętności. Dodatkowym atutem będzie zdobycie dodatkowych kwalifikacji albo praktyk. Kiedyś wpiszesz sobie w CV, że zajmowałeś się osobą starszą. Zadbaj, by odebrano Cię, w jak najlepszym świetle.
  • Poszukaj bezpłatnych szkoleń. To, że na chwilę obecną nie masz wystarczających kwalifikacji, nie oznacza, że zawsze tak będzie. Może trzeba po prostu Cię doszkolić z konkretnych czynności? Poszukaj, zawsze możesz znaleźć coś interesującego!
  • Spróbuj samodzielnie nawiązać pozytywny kontakt z placówkami, które mogłyby w przyszłości podjąć z Tobą współpracę. To, że podziękowali Ci dziś, wcale nie oznacza, że jutro nie będą Cię potrzebować. Śledź na bieżąco wszystkie informacje! Pytaj znajomych i przeglądaj ogłoszenia w Internecie.
  • Jeśli, mimo wszystko nie uda Ci się nic znaleźć, masz jeszcze kilka alternatyw. Zawsze, możesz znaleźć oferty dla wszystkich. Istnieje wiele firm, jakie rekrutacje do swoich oddziałów prowadzą notorycznie. Wystarczy zapisać się na szkolenie i w nim uczestniczyć. Oczywiście, nie są to miejsca, w których zarobisz kokosy, ale zawsze coś grosza Ci wpadnie do kieszeni. Po niedługim czasie, możesz stać się osobą całkiem niezależną finansowo, awansować, albo znaleźć sobie nową pracę, tym razem w swoim zawodzie:)

Jak widać, łatwo nie jest, ale nie poddawajmy się! Trzeba wierzyć, że coś przecież umiemy robić. Nie za pierwszym razem, nie za drugim, ale w końcu za którymś się uda. Nawet jeśli, nie będzie to praca marzeń, zawsze jakaś. Warszawa to duże miasto, istnieje spora szansa, że się uda.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…