pultuszczak

Facebook
Powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym

2023-02-08 8:39:35
Jak informuje na swoim fb Prawo i Sprawiedliwość Pułtusk, długo wyczekiwana i bardzo potrzebna mieszkańcom inwestycja będzie realizowana na Popławach.
W informacji czytamy, że z inicjatywy dyrektora szkoły Krystyny Estkowskiej, popartej przez Klub Radnych Rady Miejskiej Prawa i Sprawiedliwości, na Popławach, przy Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, powstanie NOWE PRZEDSZKOLE Z ODZIAŁEM ŻŁOBKOWYM. Budynek zostanie wykonany jako 5-oddziałowe przedszkole i 1 oddział żłobkowy. Będzie mógł zapewnić 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝟏𝟓𝟎 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢, w tym 𝟐𝟐 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 w oddziale żłobkowym. Będzie to budynek dwukondygnacyjny:na parterze zlokalizowane będą 2 oddziały przedszkolne i 1 oddział żłobkowy – każdy z własnym zespołem sanitarnym, magazynem na pomoce dydaktyczne i leżaki, strefa kuchenno-magazynowa, szatnia, zaplecze personelu. (W budynku znajdzie się winda osobowa i gastronomiczna). Na piętrze znajdą się m.in. 3 oddziały dydaktyczne – każda z sal z własnym zespołem sanitarnym, magazynem na pomoce dydaktyczne i leżaki oraz dodatkowe zaplecze kuchni, sala wielofunkcyjna, która może pełnić funkcję sali poznawania świata/terapii.Na zewnątrz przewidziano również budowę placu zabaw.Przewidywana wartość inwestycji to 𝟗.𝟒𝟎𝟗.𝟎𝟎𝟎,𝟎𝟎 𝐳ł.

Przewidywany wkład własny to zaledwie 15% całej inwestycji- 1.411.000,00 zł.

Kwota przyznanych środków z II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład to aż 𝟕.𝟗𝟗𝟖.𝟎𝟎𝟎,𝟎𝟎 𝐳ł. co stanowi 85% całej inwestycji.

Odział żłobkowy zostanie dofinansowany z Rządowego Programu Maluch+

To już kolejne znaczące wsparcie Gminy Pułtusk z Rządowych Funduszy w ciągu ostatnich kilku lat. Ogromne podziękowania kierujemy na ręce wicepremiera Henryka Kowalczyka, który wsparł także tę inicjatywę.

red.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *