Powstanie 38 mieszkań
2024-10-28 11:00:43
Kolejne inwestycje pułtuskiego dewelopera.
Na sesji Rady Miejskiej w Pułtusku, która odbyła się 18 października, podjęto uchwałę w sprawie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, wskazanej we wniosku Pawła Łatyfowicza, prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Isbud Development Paweł Łatyfowicz. Przedsięwzięcie ma obejmować budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz przebudowę istniejącego budynku ze zmianą funkcji na handlowo – usługową wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, na terenie działki nr ewid. 140/2 w obrębie 13 miasta Pułtusk. Chodzi o teren byłej zajezdni autobusowej, działkę usytuowaną na tyłach budynku Prokuratury Rejonowej w Pułtusku. Jest to również była siedziba browaru pułtuskiego, a więc teren znajduje się pod nadzorem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora, jest wpisany do rejestru zabytków pod nr A-82. W związku z powyższym roboty ziemne związane z przedmiotową inwestycją należy prowadzić pod nadzorem archeologicznym, który zostanie przekształcony w ratownicze badania wykopaliskowe w momencie natrafienia na nienaruszoną substancję zabytku archeologicznego w formie nawarstwień lub reliktów architektonicznych. Dla planowej inwestycji wymagane jest też uzyskanie pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków w zakresie wymienionym w art. 36 ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Na opisywanej działce zostanie tu wybudowanych 38 mieszkań o pow. od 40.80 do 120 m oraz powierzchnia handlowo usługowa w istniejącym budynku.
Obsługa komunikacyjna inwestycji realizowana będzie z istniejącej drogi będącej własnością Gminy Pułtusk – ul. Romualda Traugutta oraz z istniejącej drogi powiatowej – ul. Adama Mickiewicza.W celu realizacji inwestycji planowana jest budowa przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, energetycznego i gazowego, położonych w ul. Romualda Traugutta i ul.Adama Mickiewicza, na warunkach zarządcy sieci.
Ścieki będą odprowadzane do kanalizacji sanitarnej. Właściciele nieruchomości zobowiązani są zapewnić utrzymanie nieruchomości w czystości i porządku, wykonując obowiązki wynikające z przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wody opadowe z tej działki będą odprowadzane na własny teren nieutwardzony lub do sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się w ulicy Romualda Traugutta i ulicy Adama Mickiewicza. Liczbę miejsc parkingowych ustala się na min. 57 postojowych oraz 2 miejsca dla usług/osób przebywających okresowo.
W trakcie dyskusji nad uchwałą, głos zabrał radny Michał Górecki, który podkreślił, że potrzeby mieszkaniowe Pułtuska są ogromne, stąd też cieszy każda taka inwestycja. Wyraził jednak obawy, czy odprowadzanie wód opadowych z tej działki do kanalizacji deszczowej przy ul. Traugutta i Mickiewicza nie spowoduje jeszcze poważniejszego zalewania ulic Daszyńskiego i Starego Miasta podczas większych opadów, co działo się chociażby w tym roku, gdy Pułtusk nawiedziły gwałtowne burze. Z kolei radny Łukasz Skarżyński zasugerował inwestorowi wykonanie zbiornika buforowego na deszczówkę pod terenem zielonym, by stopniowo jej nadmiar był odprowadzany do miejskiej kanalizacji deszczowej i nie powodowało to zalewania ulic i budynków znajdujących się niżej. Do dyskusji wtrącić się zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski dodając, że po ostatnim zalewaniu ulic pracownicy naszych wodociągów na bieżąco czyszczą kanalizację, bo wcześniej studzienki były całkowicie zapchane piaskiem.
Kolejny apel radnego Łukasza Skarżyńskiego dotyczył upamiętnienia stosowną tablicą miejsca związanego z historią miasta i rodziny Handke, która prowadziła browar pułtuski.
Po zakończeniu dyskusji głos zabrał właściciel firmy Isbud Józef Łatyfowicz informując, że po wybudowaniu kolejnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, bo ma też powstać nowy blok przy ul . Rejenta, firma będzie miała na swoim koncie ponad tysiąc wybudowanych w Pułtusku mieszkań.
ED