pultuszczak
Powstaje atrakcyjny plac zabaw

2023-09-13 10:11:11

Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy gminnych spółek, Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, powstaje atrakcyjny plac zabaw na terenie parku przy ul. Solnej w Pułtusku.

Generalnym wykonawcą całego założenia, wybranym w drodze postępowania przetargowego, jest gminna spółka PPUK, natomiast spółka PWiK wykonuje prace wodociągowe, celem zaopatrzenia w wodę elementów wodnego placu zabaw takich jak: pompa, śruba archimedesa – spirala, umożliwiająca transport wody do góry poprzez kręcenie korbą, koło młyńskie kubełkowe, koło młyńskie łopatkowe, śluzy wraz z układem kanałów.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto montaż największego urządzenia –  zestawu wspinaczkowego w postaci rozległej pajęczyny. Zabawka służy do wspinaczki, ćwiczy równowagę i balansowanie, a dodatkowo wyposażona jest w zjeżdżalnię ze stali nierdzewnej, panel wspinaczkowy, gumowe stopnie, bujawki, tunele wspinaczkowe, liny z dyskami obrotowymi. Na urządzeniu może przebywać jednocześnie większa ilość dzieci. Już teraz dzieciaki spacerujące w pobliżu trwających prac, nie mogą doczekać się, kiedy będą mogły korzystać z tego urządzenia, a to nie koniec atrakcji dla najmłodszych.

Na montaż czeka jeszcze drewniany wrak statku, hamak, zjeżdżalnia terenowa i trapy wspinaczkowe, minikoparka i siedzisko.

Zakończenie prac planowane jest w październiku 2023 roku.
źródło: pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *