pultuszczak

Facebook


Powrócił po 25 latach

2017-07-27 1:56:54

W niedzielę, 16 lipca, o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste wprowadzenie do parafii św. Józefa nowego proboszcza ks. kan. Janusza Kochańskiego

W swoim wystąpieniu na tej uroczystej mszy, ks. Kochański wspomniał tę sprzed 20 lat, kiedy to funkcję proboszcza parafii obejmował ks. Józef Gawlik, teraz odchodzący na zasłużoną emeryturę. Dla nowego proboszcza jest to swego rodzaju powrót, po 25 latach, bo wtedy był wikariuszem u św. Józefa.
– Po ćwierć wieku powracam, by kontynuować przerwaną posługę duszpasterską już jako proboszcz – powiedział ks. Kochański – (…) Stając na początku tej nowy drogi kapłańskiej mam nadzieję, że Pan Bóg przygotował mnie do tego, bym umiał wejść w ten nowy projekt, umiał utożsamić się z nim, umiał dostrzec wolę Ojca i przyjąć ją (…). Możemy powiedzieć, że kapłan to człowiek niejako zawieszony między niebem i ziemią. Staje przed Bogiem, by wstawiać się za ludźmi jemu powierzonymi. I staje przed ludźmi, by w imieniu Boga przekazywać słowa prawdy bożej wskazywać drogę prowadząca do życia wiecznego. To trudne posłannictwo. Bez wzajemnej pomocy, wyrozumiałości i zaufania prawie niemożliwe do zrealizowania. Dlatego wspólnie podejmijmy dzieło głoszenia słowa bożego, dzieło rozwijania życia sakramentalnego i dzieło troski o nas samych, o siebie wzajemnie. Wspólnie budujmy naszą wspólnotę parafialną. Zostałem posłany do Was, by towarzyszyć Wam w drodze do domu Ojca w niebie i o obecność na tej naszej wspólnej drodze dzisiaj proszę.
Ks. kan. Janusza Kochańskiego serdecznie powitali parafianie, przedstawiciele lokalnych władz i środowisk. Ks. kan. Wiesław Kosek w pełnym refleksji wystąpieniu zastanawiał się, jak w dzisiejszym świecie głosić Ewangelię, by być usłyszanym i przekonującym, by współczesny człowiek rozpoznał, że jest to słowo Boga. To jedno z trudnych zadań kapłana. Ks. Kosek wyraził jednak przekonanie że ks. Kochański poradzi sobie z odpowiedzialnością, jaka ciąży na proboszczu, będzie radością, nadzieją i pomocą dla swoich parafian, którzy zapewnili, że będą go wspierać w codziennej pracy działaniami i modlitwą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *