pultuszczak

Facebook

Powitali lato z fantazją

2022-07-05 6:10:54

Tym razem seniorzy zaprosili mnie na powitanie lata. Była to też okazja do zaprezentowania ich artystycznych umiejętności i podziękowania wszystkim, dzięki którym dom SENIOR+ istnieje i prężnie funkcjonuje. Wśród gości znaleźli się: Elżbieta Bogucka – zastępca dyrektora do spraw społecznych Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, Kinga Jura – zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Izabela Latawiec – starszy inspektor wojewódzkiego oddziału do spraw pomocy środowiskowej Wydziału Polityki Społecznej w Warszawie,  Anna Żukowska – administrator Oddziału do spraw Pomocy Środowiskowej Wydziału Polityki Społecznej w Warszawie, Mateusz Miłoszewski – zastępca burmistrza Pułtuska, Beata Gemza – dyrektora MOPS w Pułtusku, Agnieszka Lasocka – główna księgowa MOPS w Pułtusku, Łukasz Ruszkowski – dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku, pracownicy UM – Dorota Sobotka i Andrzej Kwiatkowski, Tomasz Paradowski – właściciel firmy  “Uni-Bud”, wspierającej Dom Senior+, Michał Świdwa – pracownik Muzeum Regionalnego w Pułtusku, Renata Biernacka – córka jednej z seniorek, pani Urszuli Krystofik.

Wszystkie wymienione osoby, jak również pisząca ten artykuł, zostały obdarowane przez seniorów własnoręcznie wykonanymi obrazkami. Upominki dla gości miał też zastępca burmistrza.

Po części oficjalnej, seniorzy rozpoczęli rozśpiewany i roztańczony występ przy akompaniamencie Marka Lesińskiego. Śpiewali że tu, w Wenecji Mazowsza, jest ich miejsce na ziemi, tu są szczęśliwi i spełnieni. O miłości, która może zawładnąć sercem w każdym wieku. Wszystkich obecnych do łez rozbawił brawurowy skecz pt. “Szła babeczka do laseczka” zaprezentowany przez uwodzicielką panią Karolinę Kiela i szarmanckiego pana Jana Szałeckiego.

W występy swoich podopiecznych aktywnie i niezwykle emocjonalnie włączyła się kierownik Domu Senior+ Beata Kowalska, babka pasująca do tego miejsca jak nikt, wyluzowana, lubiąca wspólny śpiew i taniec, jednym słowem zupełne przeciwieństwo sztywnej urzędniczki, która wśród starszych osób pełnych radości i wigoru, zupełnie by się nie odnalazła.

Po części artystycznej, pani kierownik zaprosiła gości na zwiedzanie Domu, obiad pod namiotem. Potem był spacer po Domu Polonii w Pułtusku, kilka słów o naszym mieście powiedział gościom z zewnątrz pracownik Muzeum Regionalnego w Pułtusku Michał Świdwa. No i oczywiście rejs gondolami po naszej pięknej Narwi.

Lato zostało powitane jak należy i niech będzie z nami jak najdłużej!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…