pultuszczak

Facebook


Potrącenie na przejściu dla pieszych

2016-12-08 2:22:20

5 grudnia około godziny 17 w Pułtusku, na ul. Mickiewicza, doszło do potracenia pieszej

64- letnia kierująca pojazdem osobowym marki Toyota, jadąc ul. Mickiewicza w kierunku ul. Kolejowej, potrąciła 70- letnią mieszkankę Pułtuska. Kobieta znajdowała się na prawidłowo oznaczonym przejściu dla pieszych. Wskutek odniesionych obrażeń, została przewieziona do szpitala w Pułtusku. Policja ustala przyczyny zdarzenia.
Szybko zapadający zmrok oraz zmieniające się i trudne warunki atmosferyczne mają wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. Podczas opadów czy niskiej temperatury powietrza droga hamowania pojazdu się wydłuża – kierowco miej to na uwadze!
Pieszym Policja przypomina, że idąc poboczem poza terenem zabudowanym obowiązkowo należy mieć elementy odblaskowe. Po zmroku, w trakcie opadów zachęcamy do noszenia odblasków zawsze, gdy poruszamy się po drogach. Dzięki temu dajemy szansę kierowcy na zauważenia nas i prawidłową jego reakcję.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *