pultuszczak

Facebook

Potrącenia pieszych

2017-11-17 8:32:49

W miniony wtorek, policjanci pułtuskiej drogówki dwukrotnie interweniowali w związku z potrąceniem pieszych. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu o bezpieczne poruszanie się po drogach

We wtorek, około godz. 16, dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Psarach. Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca osobową Toyotą 44-letnia mieszkanka gm. Obryte potrąciła 9-letniego chłopca, który najprawdopodobniej, wychodząc zza autobusu, nagle wszedł pod koła jej pojazdu. Upadając doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierująca osobówką była trzeźwa.
Pułtuscy policjanci ustalają i wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia i apelują do pieszych o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy i opiekunowie, postępujcie z rozsądkiem i wyobraźnią, gdy dziecko opuszcza autobus szkolny!
Do drugiego potrącenia doszło po godz. 18, w Gładczynie. Pieszy miał ubrania w ciemnych kolorach, szedł nieoświetlonym fragmentem drogi, w dodatku prawą stroną jezdni. 29-latka nie zauważył kierujący Citroenem i uderzył w niego bokiem auta. Na szczęście pieszy nie odniósł poważnych obrażeń. Został ukarany mandatem karnym.
Przypominamy !!!
Odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Komentarze

1 komentarz

  1. Anna Lukowska odpowiedz

    Prawnych opiekunów chłopca proszę o kontakt…. 600 920 149

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…