pultuszczak

Facebook


POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZATRZYMANY PRZEZ PUŁTUSKICH KRYMINALNYCH!

2018-10-25 12:08:11

Trudno jednym słowem scharakteryzować pracę policjantów Wydziału Kryminalnego. Z jednej strony wymaga ona niezwykłej delikatności i dyskrecji, z drugiej – dynamiki w decyzjach i działaniu. Metody ich pracy należą do najciekawszych, a jednocześnie pilnie strzeżonych z uwagi na zapewnienie skuteczności działań. I to pomogło w ich ostatnich czynnościach. Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna uchylał się od wyroku, najbliższe 4 miesiące spędzi w areszcie

Skazany za niepłacenie alimentów wyrokiem sądu, 35 – letni mieszkaniec naszego powiatu, skierowany został na karę polegającą na wykonywaniu prac społecznych na okres 8 miesięcy. Z uwagi na lekceważący stosunek do zasądzonej kary i nie wykonywanie prac, sąd postanowił wydać karę zastępczą – 4 miesiące pozbawienia wolności. Od tego czasu 35- latek nie zgłaszał się do zakładu prawnej izolacji i ukrywał się przed organami ścigania. Sąd wydał za mężczyzną list gończy.
Gdy sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego los pułtuszczanina wydawał się przesądzony, a zatrzymanie i umieszczenie w więzieniu było tylko kwestią czasu. Gdy „poszukiwacze” ustalili miejsce pobytu mężczyzny, od razu zaczęli działać. W wyniku intensywnej pracy zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do jednostki Policji. Po sporządzeniu dokumentacji trafił do Aresztu Śledczego.
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *