pultuszczak

Facebook


POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZATRZYMANY PRZEZ PUŁTUSKICH KRYMINALNYCH!

2018-10-25 12:08:11

Trudno jednym słowem scharakteryzować pracę policjantów Wydziału Kryminalnego. Z jednej strony wymaga ona niezwykłej delikatności i dyskrecji, z drugiej – dynamiki w decyzjach i działaniu. Metody ich pracy należą do najciekawszych, a jednocześnie pilnie strzeżonych z uwagi na zapewnienie skuteczności działań. I to pomogło w ich ostatnich czynnościach. Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna uchylał się od wyroku, najbliższe 4 miesiące spędzi w areszcie

Skazany za niepłacenie alimentów wyrokiem sądu, 35 – letni mieszkaniec naszego powiatu, skierowany został na karę polegającą na wykonywaniu prac społecznych na okres 8 miesięcy. Z uwagi na lekceważący stosunek do zasądzonej kary i nie wykonywanie prac, sąd postanowił wydać karę zastępczą – 4 miesiące pozbawienia wolności. Od tego czasu 35- latek nie zgłaszał się do zakładu prawnej izolacji i ukrywał się przed organami ścigania. Sąd wydał za mężczyzną list gończy.
Gdy sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego los pułtuszczanina wydawał się przesądzony, a zatrzymanie i umieszczenie w więzieniu było tylko kwestią czasu. Gdy „poszukiwacze” ustalili miejsce pobytu mężczyzny, od razu zaczęli działać. W wyniku intensywnej pracy zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do jednostki Policji. Po sporządzeniu dokumentacji trafił do Aresztu Śledczego.
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *