pultuszczak

Facebook
Posiadał narkotyki i znieważył policjanta

2022-11-02 5:20:57

33-letni mieszkaniec Pułtuska, zatrzymany przez dzielnicowych, posiadał przy sobie narkotyki. Podczas interwencji był agresywny oraz znieważył policjanta

W trakcie służby na terenie miasta, funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie mieszkańca Pułtuska. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Kontrolowany, ignorując mundurowych, postanowił wrócić do miejsca zamieszkania. Policjanci udali się za nim. To jednak nie spodobało się 33-latkowi. Mężczyzna zaczął wyzywać dzielnicowego słowami wulgarnymi, utrudniał czynności, nie stosując się do poleceń. Pułtuszczanin został poinformowany, że zostanie zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 226 kk. – znieważenie funkcjonariusza w związku i w czasie wykonywania czynności służbowych. Podczas zakładania kajdanek funkcjonariusze zauważyli w jego zaciśniętej dłoni zawiniątko, w którym, jak się okazało, była marihuana. Narkotyki zostały zabezpieczone a mężczyzna przewieziony do jednostki policji. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

33-latek, poza odpowiedzialnością za posiadanie narkotyków, usłyszy także zarzuty za znieważenie funkcjonariusza policji, za co przewidziana jest kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *