pultuszczak

Facebook


Pościel czarno-biała – inspiracje do nowoczesnej sypialni

2019-12-13 10:11:09
Pościel czarno-biała nie jest smutna. Może być doskonałą ozdobą sypialni, neutralnym akcentem na tle wielu kolorów. Sprawdzi się we wnętrzach w różnych stylach.

 

Pościel czarno-biała do sypialni skandynawskiej

Skandynawowie lubują się w prostocie. Nie sięgają po wyszukane wzornictwo i bogatą kolorystykę. Zadowalają się inspiracjami czerpanymi wprost z natury. Stąd styl skandynawski to duże okna, by do domu dostało się jak najwięcej promieni słonecznych oraz biel, która ma za zadanie optycznie rozjaśnić i powiększyć wnętrze. W wyposażeniu wnętrz dominuje naturalne drewno i prostota formy. Nie znajdziemy tu bogatych zdobień, esów-floresów, błyszczących dekoracji. Ta prostota sięga także do sypialni. Pościel czarno-biała w sypialni skandynawskiej najczęściej inspirowana jest geometrią. Nie ma tu skomplikowanych wzorów czerpiących z natury czy motywów Dalekiego Wschodu. Bardzo ładnie prezentuje się pościel w czarno-białe pasy.

Pościel czarno-biała do sypialni glamour

Glamour lubi przepych i blask, jednak tu także czarno-biała pościel znajdzie dla siebie miejsce. Oczywiście nie będzie to ascetyczna pościel z prostymi zdobieniami, charakterystyczna raczej dla stylu skandynawskiego. W glamour nie ma miejsca na minimalizm. Tu doskonale sprawdzi się pościel z oryginalnymi wzorami stylu orientalnego lub z motywami faunistycznymi. Im bogatszy wzór, tym lepiej. A ponieważ to glamour – styl, który lubi lśnić, nie będzie przesadą komplet pościeli z satyny lub atłasu. Glamour stawia raczej na ciemne barwy, dlatego można pokusić się o wybranie pościeli z przewagą czerni.

Pościel czarno-biała do sypialni boho

Artystyczny nieład boho kojarzony jest przede wszystkim z mnogością kolorów i różnorodnym wzornictwem, jednak nie oznacza to, że nie pasuje do niego pościel czarno-biała. Boho to styl wywodzący się z paryskiej bohemy, która z kolei narodziła się w środowisku tamtejszej cyganerii. Łatwo się domyślić, że dominują w nim żywe kolory, dozwolone jest niemal dowolne łączenie barw i wzorów. Nie wolno tylko przekroczyć cienkiej granicy między artystycznym nieładem a kiczem.

Sypialnia w stylu boho ma prawo, a nawet obowiązek być kolorowa, to prawda. Jednak nie zapominajmy, że łóżko jako najważniejszy punkt sypialni, powinno wyróżniać się na tle reszty aranżacji wnętrza. Tu doskonale sprawdzi się właśnie pościel czarno-biała. W stylu boho dobrze zaprezentuje się biała pościel 200×220 z delikatnymi czarnymi zdobieniami – lamówkami, koronkami, pomponikami. Można też sięgnąć po komplety czarno-białej pościeli z ornamentami orientalnymi, podobnie jak w przypadku sypialni w stylu glamour.

Pościel czarno biała do sypialni urban jungle

Tu nie będzie niespodzianki. Styl urban jungle inspirowany jest naturą, a dokładniej – motywami roślinnymi. Najczęściej wykorzystuje odcienie zieleni i kolory natury – beż, brąz, grafit, szarość, jednak nieobce mu łamanie schematów. Sypialnia w stylu urban jungle to przede wszystkim duża ilość kwiatów i zieleni. Zasłony, firany, dodatki, dekoracje, nawet narzuta mają prawo nawiązywać wprost do tej prawdziwej, wiecznie zielonej, dżungli.

Jak w tym wszystkim odnajdzie się pościel czarno-biała? Doskonale odróżni łóżko od reszty pomieszczenia, nada mu wyjątkowego charakteru. Warunek jest jeden – czarno-biała pościel powinna być dekorowana motywami roślinnymi – najczęstszym wyborem są liście lub kwiaty, niekoniecznie naturalnej wielkości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *