pultuszczak

Facebook

Ponad kilogram narkotyków

2018-07-25 11:58:38

Policjanci z Pułtuska zatrzymali 24-latka, u którego znaleźli ponad kilogram narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania ich znacznej ilości. Policja wystąpiła o zastosowanie tymczasowego aresztu

18 lipca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Pułtusku, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali 24 – letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli ponad kilogram środków odurzających w postaci marihuany. Tego samego dnia zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, składającą się z ponad 50 krzewów. Część uprawiana była w specjalistycznym namiocie w pomieszczeniach mieszkalnych a część na terenie posesji. Policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz narzędzia służące do uprawy konopi indyjskich, w tym kompletny namiot typu „BUDBOX”.
Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, tj. o czyn z art. 62 ust u Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz uprawa nielegalnych konopi indyjskich, która mogłaby dostarczyć znacznych ilości środków odurzających, tj. o czyn z art. 63 ust. 3 zagrożony karą pozbawienia wolności do 8 lat.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…