pultuszczak

Facebook


Ponad 80 interwencji

2017-07-13 11:41:46

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze interweniowali 82 razy. Zgłoszenia, które odbierał oficer dyżurny dotyczyły m.in. zakłóceń porządku i domowych kłótni

Od piątku (7 lipca) funkcjonariusze przeprowadzili 82 interwencje. Spośród wszystkich zgłoszeń, które odebrali, 15 z nich dotyczyło domowych awantur. Jednego „odważnego” domownika przywieziono do Komendy, noc spędził w policyjnym areszcie.
Policjanci drogówki wylegitymowali ponad 120 osób. Głównymi wykroczeniami kierujących była prędkość i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Konsekwencja? 91 mandatów i trzy zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkość i o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Odnotowanych zostało 5 kolizji drogowych. W sumie zatrzymano 2 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdu.
W miniony piątek funkcjonariusze zbadali na trzeźwość blisko 300 kierujących. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych – 35 letniego mieszkańca gm. Świercze i 46 latka z terenu Pokrzywnicy. Pierwszy z nich, kierował motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu oraz wbrew zakazowi sądowemu. Badanie trzeźwości drugiego- rowerzysty- wykazało blisko 2 promile. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.
Policjanci ostrzegają! Każda, nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu wpływa negatywnie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Blisko 90% informacji, które docierają do kierowcy to informacje wzrokowe, a przecież to właściwa koordynacja wzrokowo-słuchowa jest niezbędna podczas prowadzenia samochodu. Alkohol zaburza ją najszybciej.
Policja apeluje o powstrzymywanie się od kierowania jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu. W takim stanie, nawet poruszanie się rowerem po drogach, stwarza ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia, ale też innych uczestników.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *