pultuszczak

Facebook


Pomóżmy Oliwierkowi zobaczyć świat lepszym!

2018-01-24 9:28:05

CYBER – OKO dla Oliwierka

– Czekamy na to urządzenie z niecierpliwością. Mój synek w końcu będzie mógł swobodnie porozumiewać się z nami” – mówi wzruszona mama Oliwierka – pani Anna Potyraj.
Historia Oliwierka sięga 2009 roku, kiedy jako trzyletnie dziecko wpadł do wody. Chwila nieuwagi, wypadek, ponad godzinna reanimacja chłopca. Potem szpital i diagnoza -ciężkie niedotlenienie.

– Nie mogłam pogodzić się z cierpieniem synka. Postanowiłam walczyć o jego życie  – mówi pani Anna. – Chcę, żeby mógł samodzielnie usiąść i w miarę możliwości funkcjonować.

Dzięki CYBER – OKU chłopiec będzie mógł komunikować się z bliskimi. Urządzenie śledzi ruch gałek ocznych użytkownika, który może pokazywać na ekranie właściwe słowa lub ikony. W ten sposób poprawia komfort życia i umożliwia wyrażanie potrzeb, a także stymuluje aktywność umysłową. Koszt urządzenia to 25.000 zł. Dla rodziców, obciążonych kosztami codziennej rehabilitacji, to duża kwota.

W związku z zaistniałą sytuacją Zespół Szkół Zawodowych im. J.Ruszkowskiego w Pułtusku oraz z ZS nr 2 w Pułtusku organizują AKCJĘ CHARYTATYWNĄ – koncert muzyczny, którego celem jest zebranie funduszy na CYBER – OKO dla Oliwierka. Impreza odbędzie się 4 lutego br.(niedziela) o godz. 18:00, w Domu Polonii w Pułtusku (Sala Maneż). Na scenie wystąpią : Izabella Jaszczułt-Kaszewska, Andrzej Ambroziak, Klub Sportowy SEMIRAMIDA, Szkoła Muzyczna YAMAHA, Retrospekcja, Joanna Czarnecka, Maciej Komorowski, Stanisław Rudnicki, Magdalena Izbicka, Jakub Wałowski, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Pułtusku oraz inni wykonawcy.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby wspomóc Oliwierka. Pomóżmy mu zobaczyć świat lepszym!

Prosimy również o wpłatę 1% podatku na nr KRS 0000037904, cel szczegółowy:27879 Lasota Oliwier.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *