pultuszczak

Facebook


Pomógł anonimowy telefon

2016-07-13 10:10:02

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie, każdy sposób jest dobry by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu.

Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała wyszkowskich policjantów. Po anonimowym zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierującego scanią. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję.
To właśnie dzięki takiej godnej naśladowania reakcji obywatela, policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 32-letniemu Litwinowi, który wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Doprowadził też do kolizji z trzema innymi samochodami. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na krajowej „ósemce” w okolicach Wyszkowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie niemal 2 promile. Nietrzeźwy kierujący trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.
Sprawca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.
Niebezpieczna jazda kierującego ciężarówką z lawetą pełną aut, została nagrana przez wideorejestrator w policyjnym samochodzie.

Autor: st. sierż. Marta Gierlicka/KPP Wyszków/

Komentarze

1 komentarz

  1. Ewka odpowiedz

    Tak policjanci maja racje nie powino sie jezdzic po alkocholu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *