pultuszczak

Facebook


Półtora miliona dla ratowników

2018-10-05 2:51:08

Ponad 1,5 mln dotacji dla jednostek służb ratowniczych w powiecie pułtuskim ze środków Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

24 września, w Sali Rady Urzędu Miejskiego w Pułtusku, w obecności Ministra Henryka Kowalczyka zostały podpisane umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na mocy których, aż 4 jednostki służb ratowniczych z powiatu pułtuskiego otrzymały dofinansowanie do samochodów ratowniczych.
Ochotnicza Straż Pożarna w Pokrzywnicy, dzięki staraniom prezesa Zbigniewa Mokrzana, zakupi ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy o wartości 950 000 zł. Prawie połowa tej kwoty, bo aż
425 000 zł, to środki Ministerstwa Środowiska przekazane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Warszawie, natomiast 125 000,00 zł pochodzi ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Ochotnicza Straż Pożarna w Obrytem, wspierana przez wójta Jana Mroczkowskiego, zakupi samochód ratowniczo – gaśniczy o wartości 863 460 zł, na który Ministerstwo Środowiska wygospodarowało 400 000, natomiast MSWiA 300 000 zł.
Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pod kierownictwem Mariusza Osicy otrzymało 100 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Środowiska, na zakup patrolowego samochodu 4×4 do ratownictwa wodnego.
Dzięki środkom rządowym zarządzanym przez Ministra Środowiska (90.000 zł) i MSWiA (140.000 zł) udało się również dofinansować modernizację samochodu pożarniczego Star 266 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach, w której bardzo aktywnie działa wójt Adam Misiewicz.
Gratulujemy wszystkim beneficjentom, a Ministrowi Henrykowi Kowalczykowi dziękujemy za ogromne wsparcie powiatu pułtuskiego. Dzięki determinacji Pana Ministra i zaangażowaniu beneficjentów, wszyscy mieszkańcy powiatu będą mogli poczuć się dużo bezpieczniej, bowiem nowy sprzęt pozwoli skuteczniej dbać o zdrowie mieszkańców i środowisko w naszym regionie.

Tekst sponsorowany

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *