pultuszczak

Facebook


Policyjny bilans pierwszych dni września

2017-09-07 10:10:28

W związku z ostatnim weekendem wakacji – w dniach od 1 do 3 czerwca 2017 roku znacznie zwiększył się ruch pojazdów na drogach. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Niestety, nie obyło się bez zdarzeń drogowych

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów pokazuje, że liczba odnotowanych wypadków drogowych, w porównaniu do roku poprzedniego, jest mniejsza. W ubiegłym roku (do końca sierpnia), odnotowaliśmy ich 35, analogicznie w tym, doszło do 29 zdarzeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni 7. Niestety i w ten weekend ich nie brakowało.
Do pierwszego wypadku doszło w piątek w miejscowości Lutobrok Folwark. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Fiatem Cinquecento wyjeżdżając z zakrętu, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł na prawe pobocze i uderzył w betonowy słup. Na skutek poniesionych obrażeń, 34 – letni kierujący, mieszkaniec gm. Obryte poniósł śmierć.
Kolejny wypadek, miał miejsce w nocy z 2 na 3 września, na alei Wojska Polskiego w Pułtusku. Kierujący Fordem, 20– letni mieszkaniec pow. pułtuskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu podczas manewru skrętu w lewo. Poszkodowany, 21– letni kierowca Passata doznał złamania kości śródręcza.
Ponadto doszło do 6 kolizji. W trzech przypadkach kierujący nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami poprzedzającymi, w dwóch- nie dostosowani prędkości do warunków panujących na drodze. Jeden z kierujących doprowadził do zdarzenia poprzez nieprawidłowe omijanie.
Podczas ostatniego weekendu wakacji policjanci zbadali na trzeźwość ponad 200 kierujących. Trzech pośród nich odważyło się wsiąść za kierownicę po alkoholu – jeden kierujący samochodem i dwóch rowerzystów.
Prowadzący pojazdy na tzw. podwójnym gazie to zjawisko bardzo niepokojącym, dlatego ponownie apelujemy o jazdę w trzeźwości, bowiem niewielka dawka alkoholu może doprowadzić do nieszczęścia na drodze!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *