pultuszczak

Facebook


Policyjny bilans pierwszych dni września

2017-09-07 10:10:28

W związku z ostatnim weekendem wakacji – w dniach od 1 do 3 czerwca 2017 roku znacznie zwiększył się ruch pojazdów na drogach. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Niestety, nie obyło się bez zdarzeń drogowych

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów pokazuje, że liczba odnotowanych wypadków drogowych, w porównaniu do roku poprzedniego, jest mniejsza. W ubiegłym roku (do końca sierpnia), odnotowaliśmy ich 35, analogicznie w tym, doszło do 29 zdarzeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni 7. Niestety i w ten weekend ich nie brakowało.
Do pierwszego wypadku doszło w piątek w miejscowości Lutobrok Folwark. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Fiatem Cinquecento wyjeżdżając z zakrętu, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł na prawe pobocze i uderzył w betonowy słup. Na skutek poniesionych obrażeń, 34 – letni kierujący, mieszkaniec gm. Obryte poniósł śmierć.
Kolejny wypadek, miał miejsce w nocy z 2 na 3 września, na alei Wojska Polskiego w Pułtusku. Kierujący Fordem, 20– letni mieszkaniec pow. pułtuskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu podczas manewru skrętu w lewo. Poszkodowany, 21– letni kierowca Passata doznał złamania kości śródręcza.
Ponadto doszło do 6 kolizji. W trzech przypadkach kierujący nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami poprzedzającymi, w dwóch- nie dostosowani prędkości do warunków panujących na drodze. Jeden z kierujących doprowadził do zdarzenia poprzez nieprawidłowe omijanie.
Podczas ostatniego weekendu wakacji policjanci zbadali na trzeźwość ponad 200 kierujących. Trzech pośród nich odważyło się wsiąść za kierownicę po alkoholu – jeden kierujący samochodem i dwóch rowerzystów.
Prowadzący pojazdy na tzw. podwójnym gazie to zjawisko bardzo niepokojącym, dlatego ponownie apelujemy o jazdę w trzeźwości, bowiem niewielka dawka alkoholu może doprowadzić do nieszczęścia na drodze!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

1 komentarz

  1. iii odpowiedz

    „w dniach od 1 do 3 czerwca” ???
    mamy wrzesień 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *