pultuszczak

Facebook


Policyjne podsumowanie wakacji

2016-09-08 11:14:01

Według szacunkowych danych, w czasie tegorocznych wakacji na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 524 wypadków drogowych, w wyniku, których zginęło 76 osób, a 629 zostało rannych. Podczas upalnych dni, w zbiornikach wodnych i rzekach na Mazowszu utonęło 19 osób

Podobnie jak w całym kraju, na Mazowszu policjanci zakończyli działania „bezpieczne wakacje”. Według wstępnych danych, na terenie garnizonu mazowieckiego w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia bieżącego roku, na drogach doszło do 524 wypadków drogowych. Zginęło w nich 76 osób, rannych zostało natomiast 629.
W analogicznym okresie ubiegłego roku miało miejsce 462 wypadków, 66 osoby zginęły, a 613 zostało rannych.
Podczas upalnych dni, większość osób spędzała wolny czas nad wodą, niestety nie obyło się bez tragicznych wydarzeń. W lipcu i w sierpniu, w zbiornikach wodnych i rzekach na Mazowszu utonęło 19 osób. W ubiegłym roku było ich 27.
Funkcjonariusze pełnili służbę zarówno na drogach, wodach jak i terenach przywodnych. W celu zmniejszenia liczby utonięć i nieszczęśliwych wypadków nad akwenami oraz podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa nad wodą policjanci przeprowadzili wiele działań profilaktycznych. Między innymi powstał spot radiowy dotyczący bezpiecznych zachowań nad wodą. Funkcjonariusze prowadzili spotkania i prelekcjach z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach, obozach oraz wypoczywających w miejscu zamieszkania.
Dbając o bezpieczeństwo na drogach (do i z miejsc wypoczynku) kontrolowali przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa przewozu dzieci, badali trzeźwość kierowców, a także sprawności psychofizycznej oraz uprawnień i kwalifikacji zawodowych kierowców wykonujących przewozy wakacyjne. Podejmowali stanowcze interwencje wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych, ze szczególnym uwzględnieniem nacechowanej agresją jazdy motocyklistów, czy też jazdy nieoświetlonymi rowerami po zapadnięciu zmierzchu. Przeprowadzone szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Pracujący na drogach policjanci skontrolowali 762 autokary przewożące dzieci i młodzież. 114 Kierujących tymi pojazdami zostało ukaranych mandatami, między innymi za nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu, w 40 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów. Ogółem funkcjonariusze nałożyli 41220 mandatów karnych, zatrzymali 1282 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 862 prawa jazdy.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/A.L.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *