pultuszczak

Facebook


Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu

2017-04-19 8:24:56

Wzmożone patrole mundurowych wpłynęły na bezpieczeństwo na drogach. Nie odnotowano żadnych wypadków. W ciągu 4 dni doszło do 5 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 praw jazdy i sprawdzili trzeźwość pond 800 kierujących. Funkcjonariusze wielokrotnie interweniowali podczas rodzinnych awantur

Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają jako bezpieczny. Nie doszło do żadnego poważnego w skutkach wypadku drogowego. W Wielki Piątek policjanci odnotowali cztery kolizje. Do jednej z nich doszło w Winnicy. Na skutek nieprawidłowego skręcania kierujący wjechał na wysepkę i uszkodził znak drogowy. Kolejna miała miejsce w Łubienicy, na drodze krajowej K- 61, dwie pozostałe – na terenie miasta. Pośpiech sprawił, że sprawcy tych trzech zdarzeń nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami poprzedzającymi. Dwa dni później(16 kwietnia), w Pułtusku, na ul. Kościuszki doszło do podobnego zdarzenia. Kierujący VW Golfem najechał na tył Toyoty.
Pomimo licznych apeli, funkcjonariusze wyeliminowali 3 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Dwóch skontrolowanych zostało na terenie gminy Świercze. 51 – letni motorowerzysta miał w organizmie 2 promile alkoholu, zaś 27 – letni rowerzysta ponad pół promila. Rekordzistą został 29 – latek. W Pułtusku, na al. Wojska Polskiego kierował motocyklem, mając we krwi 2,5 promila alkoholu.
Tylko podczas tego weekendu ujawnione zostały 92 wykroczenia, a nałożone aż 73 mandaty karne.
Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości. Brak wyobraźni za kierownicą spowodował, że prawko straciło 5 kierujących, na trzy miesiące. W piątek, w Przemiarowie, za 101km/h prawo jazdy zostało zatrzymane 30 – letniemu mieszkańcowi pow. przasnyskiego. Kolejne cztery w poniedziałek. Na ul. Wyszkowskiej 63 – letni kierujący Hondą jechał 104 km/h. Dwóch kierujących za prędkość 103 i 107 w Przemiarowie. Piąte, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym zatrzymane zostało w Kozłówce. Do wykroczenia dopuścił się 60- letni mieszkaniec Krakowa. Wszyscy mężczyźni ukarani zostali 400 – złotowymi mandatami karnymi i 10 punktami karnymi.
Czas Świąt okazał się wyjątkowo „nierodzinny”. Pułtuscy funkcjonariusze aż 16 razy musieli interweniować w domach podczas kłótni rodzinnych. Sporządzono jedną Niebieską Kartę, którą się wypełnia w przypadku podejrzenia stosowania przez domownika przemocy wobec swoich najbliższych.
Pogoda odstraszyła jedynie tych, którzy lany poniedziałek wykorzystywali w sposób nieprzemyślany, stwarzając często zagrożenie dla kierujących i pieszych.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *