pultuszczak

Facebook

Policyjne podsumowanie majowego weekendu

2017-05-05 9:09:13

Za nami długi majowy weekend. Aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach, policjanci musieli w tym czasie intensywnie pracować. Mundurowi nie tylko sprawdzali czy kierujący przestrzegają przepisów, ale także edukowali ich w zakresie powstania nowych urządzeń takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, informowali o bezpiecznym sprawdzaniu punktów karnych za pomocą Internetu, rozdawali użytkownikom ulotki informacyjne.

W trakcie długiego weekendu na drogach powiatu pułtuskiego można było się spodziewać wzmożonego ruchu. Bezpieczeństwo podróżującym zapewnili policjanci drogówki. Mundurowi czuwali nad przestrzeganiem przepisów przez kierujących. W okresie od 28 kwietnia do 3 maja ujawnili 108 wykroczeń, z czego ponad 60 dotyczyło przekroczonej prędkości. Ci, którzy osiągnęli ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym, a takich kierujących było 3 – stracili swoje uprawnienia. Kontrole były także okazją do przypomnienia kierowcom o powstaniu nowych policyjnych narzędzi. Stróże prawa wręczali użytkownikom ulotki informujące o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, Mojej Komendzie i możliwości sprawdzania punktów karnych przez Internet.
Na drogach powiatu odnotowano dwa wypadki drogowe. Do pierwszego doszło w piątek, na skrzyżowaniu w Bulkowie (gm. Pokrzywnica). 28- letni kierujący Skodą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 29- letniemu mieszkańcowi pow. pułtuskiego, kierującemu Passatem. Wskutek uderzenia poszkodowany odniósł obrażenia i został przewieziony do pułtuskiego szpitala. Za rażące zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego prawo jazdy sprawcy zostało zatrzymane. Drugie zdarzenie miało miejsce 1 maja w Strzyżach, na drodze krajowej 61. Kierujący Mitsubishi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do przydrożnego rowu, po czym dachował. Będąca w 7- miesiącu ciąży pasażerka została przewieziona do szpitala. Poszkodowani są już w dobrym stanie zdrowotnym, a sprawcy zostali ukarani mandatami. Ponadto zatrzymano 3 kierujących po alkoholu, w tym jeden posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzistą był 23- letni kierujący Volkswagenem. Mając prawie 2,5 promila alkoholu we krwi wypadł z drogi i zatrzymał się na drzewie. Uprawnień do kierowania jeszcze nie posiadał. Został ukarany 800 złotowym mandatem. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…