pultuszczak

Facebook


Policyjne podsumowanie długiego weekendu

2016-05-31 11:05:04

Pogoda sprzyjała wypoczynkowi oraz podróżowaniu. Mimo to na drogach powiatu pułtuskiego doszło do dziewięć kolizji oraz wypadku. Policjanci zatrzymali 5 praw jazdy, w jednym przypadku przyczyną było rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego

Od czwartku pułtuscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji na drogach powiatu pułtuskiego prowadzili działania Bezpieczny Weekend.
Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierujących oraz prędkość pojazdów. Podczas jednej z kontroli ujawniono kierowcę w stanie nietrzeźwości. Na szczęście policjanci zatrzymali go zanim spowodował wypadek.
Mimo apeli policji o bezpieczną i wolniejszą jazdę, kierowcy nadal nie stosują się do ograniczeń prędkości. W czasie trwania długiego weekendu pułtuscy funkcjonariusze zatrzymali 5 praw jazdy. W jednym przypadku z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, w czterech pozostałych przyczyną było przekroczenie dozwolonej prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym.
Pogoda sprzyjała ale pomimo to odnotowano 9 kolizji oraz jeden wypadek. Doszło do niego na terenie gm. Pokrzywnica. 27 maja,około południa, kierujący Toyotą Corollą na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym prawidłowo Fiatem Uno. W wyniku zdarzenia 20 – letni kierujący i 21 – letni pasażer Corolli zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca z podejrzeniem urazy kręgosłupa przebywa w szpitalu, natomiast pasażer po opatrzeniu ran został zwolniony do domu. Kierowca Fiata nie doznał żadnych poważnych obrażeń natomiast, 65 letnia pasażerka został przewieziona do szpitala z podejrzeniem złamania żeber. Policjanci sprawdzają i wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk
DSC_0200

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *