pultuszczak

Facebook


POLICYJNE PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU

2019-06-26 10:51:11

a nami długi czerwcowy weekend. Jak każdego roku, nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało więcej niż zwykle policjantów. W tym czasie na terenie powiatu pułtuskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniało 6 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców

W czasie każdego długiego weekendu na drogach pow. pułtuskiego spotkać można większą ilość policyjnych patroli, czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Tak było i tym razem podczas działań „Boże Ciało 2019”. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali też stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.
Od środy do niedzieli, na drogach naszego powiatu doszło do 6 kolizji drogowych. Na szczęście obyło się bez wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 2 nietrzeźwych użytkowników dróg, rekordzistą a zarazem najbardziej bezmyślnym okazał się 28 – letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował motorowerem mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 1300 kierujących, wyniki badań były negatywne. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę w takim stanie. W ciągu tych kilku dni nie brakowało również brawury na drodze. Na blisko 100 nałożonych mandatów karnych, 80 dotyczyło przekroczonej prędkości.
Nad bezpieczeństwem dzieci, młodzieży i dorosłych czuwali również policyjni wodniacy. Pełniący służbę nad wodą to doświadczeni funkcjonariusze posiadający odpowiednie uprawnienia, patenty, a przede wszystkim mający za sobą odbyte szkolenia i kursy ratownictwa wodnego. Dzięki takim służbom w poprzednich latach udało się zapobiec wielu tragediom nad wodą. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających. Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków. W Boże Ciało policjanci, patrolując szlak żeglugowy na wysokości Gzowa, zatrzymali do kontroli 37 – letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna sterował łodzią wędkarską napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.
Miniony długi weekend to czas imprez plenerowych w naszym powiecie. Na scenach pojawiło się wielu znanych artystów, którzy starali się zapewnić dobrą zabawę dla wszystkich obecnych. W tym czasie policyjne służby czuwały nad bezpieczeństwem oraz zachowaniem porządku zarówno w rejonie głównych imprez, jak i na terenie całego powiatu, w których bawiło się nawet kilka tysięcy osób. W zabezpieczeniu imprez wzięli udział policjanci zarówno umundurowani, jak i funkcjonariusze pionu kryminalnego, w ubraniu cywilnym. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników festynów, można śmiało powiedzieć, że przebiegły one spokojnie i bezpiecznie.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za odpowiedzialną zabawę. Wyrazy podziękowania za bardzo dobrą współpracę, przygotowanie i zaangażowanie podczas zabezpieczania imprez kierujemy również do organizatorów.
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *