pultuszczak

Facebook

POLICYJNE PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU

2019-06-26 10:51:11

a nami długi czerwcowy weekend. Jak każdego roku, nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało więcej niż zwykle policjantów. W tym czasie na terenie powiatu pułtuskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniało 6 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców

W czasie każdego długiego weekendu na drogach pow. pułtuskiego spotkać można większą ilość policyjnych patroli, czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Tak było i tym razem podczas działań “Boże Ciało 2019”. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali też stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.
Od środy do niedzieli, na drogach naszego powiatu doszło do 6 kolizji drogowych. Na szczęście obyło się bez wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 2 nietrzeźwych użytkowników dróg, rekordzistą a zarazem najbardziej bezmyślnym okazał się 28 – letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował motorowerem mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 1300 kierujących, wyniki badań były negatywne. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę w takim stanie. W ciągu tych kilku dni nie brakowało również brawury na drodze. Na blisko 100 nałożonych mandatów karnych, 80 dotyczyło przekroczonej prędkości.
Nad bezpieczeństwem dzieci, młodzieży i dorosłych czuwali również policyjni wodniacy. Pełniący służbę nad wodą to doświadczeni funkcjonariusze posiadający odpowiednie uprawnienia, patenty, a przede wszystkim mający za sobą odbyte szkolenia i kursy ratownictwa wodnego. Dzięki takim służbom w poprzednich latach udało się zapobiec wielu tragediom nad wodą. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających. Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków. W Boże Ciało policjanci, patrolując szlak żeglugowy na wysokości Gzowa, zatrzymali do kontroli 37 – letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna sterował łodzią wędkarską napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.
Miniony długi weekend to czas imprez plenerowych w naszym powiecie. Na scenach pojawiło się wielu znanych artystów, którzy starali się zapewnić dobrą zabawę dla wszystkich obecnych. W tym czasie policyjne służby czuwały nad bezpieczeństwem oraz zachowaniem porządku zarówno w rejonie głównych imprez, jak i na terenie całego powiatu, w których bawiło się nawet kilka tysięcy osób. W zabezpieczeniu imprez wzięli udział policjanci zarówno umundurowani, jak i funkcjonariusze pionu kryminalnego, w ubraniu cywilnym. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników festynów, można śmiało powiedzieć, że przebiegły one spokojnie i bezpiecznie.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za odpowiedzialną zabawę. Wyrazy podziękowania za bardzo dobrą współpracę, przygotowanie i zaangażowanie podczas zabezpieczania imprez kierujemy również do organizatorów.
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…