pultuszczak

Facebook


Policyjna akcja z okazji Dnia Kobiet

2016-03-08 11:32:12

Pułtuska drogówka z okazji Dnia Kobiet , obdarowywała panie-uczestniczki ruchu drogowego drobnymi upominkami i przypominała o bezpiecznej jeździe

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku z okazji Dnia Kobiet zwracali uwagę w szczególności na panie, które jeżdżą zgodnie z przepisami. Podczas takiej kontroli funkcjonariusze wręczali drobne upominki i przypominali o bezpiecznej jeździe. Jak wskazują policyjne statystyki to mężczyźni są sprawcami znacznej ilości wypadków i kolizji. W 2015 r. na terenie powiatu pułtuskiego doszło do 36 wypadków, w których sprawcami w 23 przypadkach byli mężczyźni. Płeć piękna również rzadziej siada „za kółkiem„ pod wpływem alkoholu. W 2015 r. na naszym terenie nie odnotowano żadnego przypadku kierowania pojazdem przez kobietę w stanie nietrzeźwości. Trudno tłumaczyć ten fakt tym, że kierowców-pań jest mniej, gdyż z roku na rok coraz więcej pań zdobywa prawo jazdy.
W trosce o bezpieczeństwo policja przypomina wszystkim kierowcom, że pośpiech, brawura oraz alkohol nie są sprzymierzeńcami na drodze a doprowadzają bardzo często do tragedii.

sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *