pultuszczak

Facebook


Policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

2016-05-18 1:08:23

Pod takim hasłem 19 maja na terenie powiatu pułtuskiego będą prowadzone działania prewencyjno- kontrolne. Policjanci będą szczególną uwagę zwracać na pieszych, rowerzystów oraz kierowców aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści i motorowerzyści w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Wypadki z tą grupą korzystającą z dróg, bardzo często kończą się tragicznie. Tylko od początku maja na terenie Polski w zdarzeniach drogowych brało udział 482 pieszych oraz 734 rowerzystów. Wielu z nich odniosło poważne obrażenia a 26 zginęło.
W związku z tym w dniu 19 maja policjanci będą zwracać szczególną uwagę na osoby dopuszczające się łamania prawa w rejonie przejść dla pieszych, miejscach niebezpiecznych gdzie nagminnie piesi przechodzą w miejscu niedozwolonym, czy stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Funkcjonariusze obejmą nadzorem również odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników.
sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *