pultuszczak

Facebook


Policjant zapobiegł tragedii na drodze!

2018-11-08 1:14:48

Przede wszystkim chronić ludzkie życie i zdrowie, to główna misja policyjnej służby. Potwierdził to zastępca dyżurnego pułtuskiej Komendy, który nie pozwolił aby mężczyzna będący pod wpływem alkoholu kontynuował jazdę samochodem, tym samym uratował życie kierującemu, a może też komuś z naszych bliskich

W sobotę, 3 listopada br. 21- letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu pułtuskiego zgłosił się do KPP w celu wykonania osobistych czynności. Zastępca dyżurnego zauważył, że mężczyzna zachowywał się niespokojnie. Po zakończeniu czynności wychodząc z budynku Komendy młody mężczyzna zachowywał się nerwowo, ciągle się rozglądając. Policjant dostrzegł, że interesant który wyszedł z komendy ulicę obok wsiadł do samochodu na miejscu kierowcy. Bezzwłocznie poinformował patrol policji, który zapobiegł kontynuowaniu dalszej jazdy. Młody mężczyzna miał 0.8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca za swoje zachowanie odpowiedział za przestępstwo z art. 178 a § 1KK, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami  mechanicznymi na okres 3 lat.

To już kolejny przypadek, gdzie intuicja  i natychmiastowe, profesjonalne działanie pułtuskich policjantów nie pozwoliło, aby doszło do niebezpiecznych zdarzeń.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *