pultuszczak

Facebook
POLICJANT Z CIECHANOWSKIEJ KOMENDY ODZNACZONY MEDALEM IM. PODKOM. ANDRZEJA STRUJA

2023-02-17 3:20:38

13 lutego, w MSWiA, odbyła się uroczystość nadania medali im. podkomisarza Andrzeja Struja, z udziałem ministra Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Wśród nagrodzonych medalem był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Przemysław Marat

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową. Medal jest nadawany na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

W poniedziałek, 13 lutego br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 86 policjantów z całego kraju. W uroczystości wzięli także udział Komendant Główny policji gen. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak oraz żona podkom. Andrzeja Struja Anna Struj.

Wśród nagrodzonych medalem było 3 funkcjonariuszy garnizonu mazowieckiego Policji. Jednym z nich był mł. asp. Przemysława Marat, pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji funkcjonariusza pełniącego służbę w Posterunku Policji w Glinojecku, 25 maja 2022 roku w Glinojecku nie doszło do tragedii. Dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał tego dnia informację o dymie wydobywającym się z mieszkania w bloku. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Kiedy policjanci tam dojechali, zauważyli duże zadymienie w mieszkaniu położonym na pierwszym piętrze. Do bloku weszli wspólnie ze strażakami. Wnętrze mieszkania wypełnione było gęstym żrącym dymem. Widoczność była zerowa, policjanci użyli latarki i wtedy zauważyli leżącego na korytarzu mężczyznę, którego natychmiast wynieśli na korytarz, tam sprawdzili jego czynności życiowe. Mężczyzna był przytomny, oddychał i reagował na bodźce. Z uwagi na brak możliwości udzielenia pomocy poszkodowanemu przez załogę pogotowia w miejscu trwającej akcji gaśniczej, mł. asp. Przemysław Marat sam zniósł mężczyznę z pierwszego piętra do karetki pogotowia.

Postawa funkcjonariusza zasługuje na uznanie i szacunek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w służbie!

mł. asp. Magda Zarembska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *