pultuszczak
Policjanci zatrzymali dwa kolejne prawa jazdy

2021-06-01 1:03:33

Wiosenna aura i dobre warunki drogowe sprawiają, że kierowcy coraz częściej łamią przepisy ruchu drogowe dotyczące ograniczenia prędkości. Policjanci pułtuskiej drogówki zatrzymali dwa kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

W trakcie minionego weekendu policjanci pułtuskiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Do pierwszego zatrzymania uprawnień doszło w miejscowości Gromin. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Kierujący miał na liczniku 103 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec Warszawy.

Ze znaczną prędkością jechał także 42-latek, kierując samochodem marki Mercedes. Mieszkaniec Puław miał na liczniku 113 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, ukarali ich mandatami i nałożyli po 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. A więc kierowcy – noga z gazu!

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *