pultuszczak

Facebook


POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIEWYBUCHY

2018-10-12 10:00:47

Odnalezione w ostatnich dniach groźne pozostałości z czasów II wojny światowej trafiły w ręce wojskowych saperów. Do czasu przyjazdu żołnierzy teren, jak i same pociski zabezpieczali pułtuscy policjanci

Pomimo upływu wielu lat, na obszarze całej Polski odnajdywane są często niebezpieczne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów, które są wydobywane przez poszukiwaczy militariów, czy też przy okazji prowadzonych prac budowlanych. I tak też było w ostatnich dniach.
Na terenie prywatnej posesji położonej w gminie Pokrzywnica, podczas prac ziemnych, wykopano 30 071 sztuk amunicji strzeleckiej i granat moździerzowy. Groźne niewybuchy z czasów wojny zabezpieczali policjanci z Posterunku Policji w Pokrzywnicy i Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Na miejsce przybył patrol rozminowania, odnalezionymi pociskami zajęli się wojskowi saperzy z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *