pultuszczak

Facebook


POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIEWYBUCHY

2018-10-12 10:00:47

Odnalezione w ostatnich dniach groźne pozostałości z czasów II wojny światowej trafiły w ręce wojskowych saperów. Do czasu przyjazdu żołnierzy teren, jak i same pociski zabezpieczali pułtuscy policjanci

Pomimo upływu wielu lat, na obszarze całej Polski odnajdywane są często niebezpieczne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów, które są wydobywane przez poszukiwaczy militariów, czy też przy okazji prowadzonych prac budowlanych. I tak też było w ostatnich dniach.
Na terenie prywatnej posesji położonej w gminie Pokrzywnica, podczas prac ziemnych, wykopano 30 071 sztuk amunicji strzeleckiej i granat moździerzowy. Groźne niewybuchy z czasów wojny zabezpieczali policjanci z Posterunku Policji w Pokrzywnicy i Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Na miejsce przybył patrol rozminowania, odnalezionymi pociskami zajęli się wojskowi saperzy z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *