pultuszczak
Policjanci zabezpieczali niewybuch

2022-09-24 8:20:59

Mieszkaniec Trzcińca, w trakcie wykonywania prac polowych, ujawnił niewybuch. Pochodzący z okresu II wojny światowej granat moździerzowy, zabezpieczyli policjanci. Znalezisko zostało przekazane patrolowi saperskiemu z Kazunia

Dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnionego niewybuchu na polu uprawnym w Trzcińcu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z patrolu oraz pirotechnik. Mundurowi rozpoznali i potwierdzili, że jest to pochodzący z czasów drugiej wojny światowej granat moździerzowy. Stróże prawa zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych i natychmiast powiadomili saperów z Kazunia.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *