pultuszczak

Facebook


Policjanci wręczają maseczki

2020-04-24 1:55:40

Funkcjonariusze przypominają o obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Napotkane przez mundurowych osoby, które nie posiadały maseczek, otrzymały je od nich w prezencie

To trudny okres dla nas wszystkich. Policjanci każdego dnia kontrolują, czy mieszkańcy miasta i gmin stosują się do zasad wprowadzonych w związku z epidemią Covid-19. Zdecydowana większość zrozumiała, że nakazy i zakazy nie zostały wprowadzone, by ograniczać ich podstawowe wolności, tylko by chronić ich zdrowie i życie. Od kilku dni, w rożnych miejscach powiatu, policjanci wręczali mieszkańcom maseczki wielokrotnego użytku.
W ostatnich dniach, wzmożone działania policjantów odbywały się w parkach i na terenach zielonych. Stróże prawa sprawdzali, czy wszyscy korzystają z miejsc wypoczynku zgodnie z wprowadzonymi zasadami. Podczas trwającej akcji, policjanci niejednokrotnie napotkali osoby, które maseczek nie miały lub nosiły ją nieprawidłowo. Wówczas mundurowi rozmawiali z nimi, pouczali o obowiązku zasłaniania nosa i ust, a także wręczali materiałowe maseczki, które można wykorzystywać wielokrotnie. Ku zadowoleniu mieszkańców, spotkanie z policjantami okazywało się także doskonałą okazją do zadania im pytań na temat obwiązujących przepisów.
Maseczki zostały przekazane na ręce policyjnych związkowców przez panią Annę Jaszczułt. Serdecznie dziękujemy za ogromne serce i okazaną pomoc!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *