pultuszczak

Facebook

Policjanci uczą samoobrony

2015-12-15 10:08:22

Pułtuscy policjanci wsparli instruktorów samoobrony z klubu Semiramida swoją wiedzą i umiejętnościami podczas zajęć z samoobrony. Kurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Pułtuska lecz szczególnie do kobiet, gdyż one najczęściej stają się potencjalnymi ofiarami

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku po raz kolejny objęła patronatem kurs samoobrony dla mieszkańców miasta i powiatu pułtuskiego. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacjach zagrożenia.
Funkcjonariusze pułtuskiej policji wsparli wykwalifikowanych trenerów sztuk walki z Klubu Sportowego Semiramida w poprowadzeniu kursu. Uczestnicy, kobiety i mężczyźni, poznali elementy obrony przed fizycznym atakiem napastnika. Policjanci pokazali prawidłowe zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych oraz zagrażających życiu innych osób. Kursanci ćwiczyli umiejętności poruszania się w walce, prawidłowego podania i przewrotów. Funkcjonariusze uczyli również jak uwolnić się z obchwytów tułowia oraz uchwytów.

sierz.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk
DSC03210e

DSC03225d

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…