pultuszczak

Facebook


Policjanci nie zawiedli

2020-07-16 6:34:20

Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo – interwencyjnego pułtuskiej komendy w trakcie służby zauważyli mężczyznę, który osunął się na siatce ogrodzeniowej. Policjanci natychmiast zareagowali, udzielili 69-latkowi pierwszej pomocy medycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Załoga karetki przewiozła mężczyznę, u którego stwierdzono podejrzenie zawału serca, do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji i prawidłowej ocenie sytuacji przez pułtuskich funkcjonariuszy, życie mężczyzny zostało uratowane.

We wtorek, 14 lipca br. około godz. 11:00, policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego, st. post. Paweł Kucharczyk i post. Patryk Żebrowski pełnili służbę w okolicach ulicy Mickiewicza w Pułtusku. W pewnym momencie zauważyli starszego mężczyznę, który na ich oczach osunął się na siatce ogrodzeniowej. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Ten jednak nie zdążył im odpowiedzieć, zdołał złapać oddech, dostał drgawek, a po chwili trzymając się za klatkę piersiową, stracił przytomność. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Do chwili przyjazdu załogi 69 -latek dwukrotnie tracił przytomność. Po przyjeździe załoga karetki pogotowia stwierdziła u mężczyzny podejrzenie zawału serca. 69-latek został przetransportowany do szpitala.
„Pomagać i chronić” to podstawowa i najważniejsza dewiza każdego policjanta. Działanie funkcjonariuszy potwierdza te słowa. Dzięki ich szybkiej reakcji, prawidłowej ocenie sytuacji i podjętym decyzjom, 69-latek na czas trafił do Szpitala w Ciechanowie, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *