pultuszczak

Facebook


Policjanci na Dniu Babci i Dziadka w Psarach

2017-01-27 12:49:19

W Psarach, podczas spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, pułtuscy policjanci przypomnieli o podstawowych zasadach jakie należy przestrzegać, aby nie ulec wypadkowi lub nie stać się ofiarą przestępstwa. Seniorzy otrzymali od swoich pociech odblaski

24 stycznia, mundurowi pułtuskiej komendy wzięli udział w „Dnia Babci i Dziadka” obchodzonym w szkole w Psarach. Funkcjonariusze przy okazji święta seniorów przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, głównie używania elementów odblaskowych oraz przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Policjanci zwrócili uwagę na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach. Uświadamiali osoby starsze o niebezpieczeństwach jakie grożą im ze strony oszustów podszywających się za listonosza, hydraulika, elektryka, przedstawiciela fundacji, wnuczka. Omówione zostały sposoby działania oszustów oraz przekazane były cenne informacje co w takiej sytuacji powinni zrobić osoby starsze. Kolejnym ważnym aspektem poruszonym przez mundurowych była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której Policja może diagnozować zagrożenia występujące na terenie swojego działania. Od mundurowych uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne, ostrzegające przed oszustami i innymi zagrożeniami a z rąk pociech elementy odblaskowe.
Przy okazji spotkań rodzinnych pułtuscy policjanci zachęcają młode osoby do rozmowy ze swoimi dziadkami o ich bezpieczeństwie.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk
psary

psary1

psary2

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *