pultuszczak

Facebook


Policja apeluje o rozsądek!

2019-09-04 1:27:12

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło we wtorek, w Niestępowie. Młoda kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo i zaparkowane samochody. Na miejscu pracowali policjanci i inne służby

Początek dnia nie przyniósł dobrych wiadomości. W wyniku zdarzenia, do którego doszło na drodze w rejonie szkoły w Nowym Niestępowie, poszkodowanych zostało troje dzieci. Z informacji uzyskanych od policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 18 – letnia mieszkanka gm. Pokrzywnica, kierując Fordem, po wyjechaniu z łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Siła była tak duża, że pojazd przemieścił się następnie na prawidłowo zaparkowanego Nissana, a ten kolejno na Opla. Poszkodowane w wyniku zdarzenia dzieci przewiezione zostały do szpitali w Ciechanowie i w Warszawie.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg po opadach atmosferycznych wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt, może być bardzo niebezpieczne. Apelujemy o to, by myśleć i przewidywać zagrożenia.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *