pultuszczak

Facebook


POLBRAM Z SUKCESEM

2018-02-23 11:09:50

Z Anetą Rusinek, kierowniczką Działu Marketingu firmy POLBRAM, rozmawia Grażyna Maria Dzierżanowska

Budowlana Firma Roku 2017 i Osobowość Branży Budownictwa  2017 to jest COŚ! Co to za nagrody? Czym na nie Państwo zapracowali? To pierwsze Państwa wyróżnienia?

Nie jest  pierwsze, mieliśmy już przyjemność odbierać nagrody i wyróżnienia od naszych dystrybutorów za jakość produktów, obsługę i serwis. To jest kolejne, bardzo ważne i wyjątkowe w naszej branży.  Miesięcznik Builder  – wydawnictwo nr 1 w Polsce, szanowane w branży budowlanej, po raz 15 w wyniku uważnej obserwacji rynku oraz po dokonaniu weryfikacji przyznał wyróżnienia Budowlana Firma Roku i nagrody Osobowość Branży.

Wyróżnienie Budowlana Firma Roku przyznawane jest  przez Redakcję, Radę Naukową i Programową miesięcznika Builder firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym oraz menadżerom tych firm za skuteczne zarządzanie i sukcesy rynkowe. Oceniano jakość produktów, spełnianie norm i zaspokajanie potrzeb klientów. Nagrody Osobowość Branży przyznawane są za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową, wpływające na rozwój firmy i nowoczesnego budownictwa w Polsce. Firma Polbram otrzymała  prestiżowe wyróżnienie Budowlana Firma Roku 2017 oraz prezes Zarządu, pan Adam Makowski, otrzymał nagrodę Osobowość Branży Budownictwo 2017 jako osoba niezwykle doświadczona w tworzeniu trendów ogólnopolskich, wyznaczająca  kierunki na kolejne lata.

Kto z POLBRAM-u uczestniczył w tej imprezowej gali? Jak przebiegała? Gdzie?

Uroczysta Gala odbyła się 23 stycznia tego roku, w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach. Wzięło w niej  udział około 300 osób i 80 firm liderów poszczególnych branż budowlanych z całej Polski. Pułtusk reprezentowali prezes Zarządu  Adama Makowski, członek Zarządu Grzegorz Makowski i ja – Aneta Rusinek, kierownik Działu Marketingu.

Uroczystość miała nowoczesną, multimedialną oprawę, a wręczenia dyplomów dokonali członkowie Rady Programowej, Naukowej i Recenzenci Buildera, profesorowie renomowanych polskich uczelni min.: prof. Leonard Runkiewicz (Instytut Techniki Budowlanej, Politechnika Warszawska), prof. Maria Kaszyńska (Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny) czy prof. Barbara Rymsza (Instytut Badawczy Dróg i Mostów).

Odkąd jesteście na pułtuskim rynku? Kto zarządza POLBRAM-em?

Firma Polbram działa na rynku od 1990 roku. Jest jednym z największych zakładów w Pułtusku. Zarząd Spółki reprezentują Adam Makowski, Michał Makowski i Grzegorz Makowski. To firma rodzinna z 28 – letnią historią i tradycjami, lider na arenie krajowej  oraz w wielu krajach Europy.  Ostatnie 12 lat firmy to ciągły rozwój, wdrażanie długoletnich planów i strategii, inwestycje w nowoczesne technologie. Firma wykorzystuje przeszło 60 000 m²  powierzchni użytkowej, zatrudnia ponad 350 pracowników, sprzedaje rocznie ponad 1,5 miliona metrów bieżących  ogrodzeń, produkty dostarcza do ponad 640 punktów dystrybucyjnych w Polsce oraz Europie.

Wasza firma „to nowoczesne ogrodzenia tworzone z pasją”. Jak mam rozumieć to zgrabne sformułowanie?

Dzięki znakomitemu, młodemu, wykwalifikowanemu zespołowi tworzymy ogrodzenia różnorodne dla każdego klienta i na każdą kieszeń. Wspólne dążenie do celu stworzyło coś więcej niż metalowe ogrodzenia, stworzyliśmy produkt, który nie tylko cieszy nas, ale przede wszystkim miliony klientów. Coraz więcej osób dąży do najnowocześniejszych rozwiązań, a my im w tym pomagamy poprzez osiągnięcie nowoczesnego designu i funkcjonalności.

Projektanci? Materiały? Technologie? Nie wchodźmy w szczegóły…

Projekty powstających wyrobów w naszym zakładzie tworzą specjalne zespoły ludzi z pomysłami i wieloletnim doświadczeniem z różnych działów firmy. Do produkcji wykorzystujemy materiały najwyższej  jakości przede wszystkim polskich producentów. Nowoczesny park maszynowy pozwala produkować ogrodzenia na bardzo wysokim poziomie, które cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Poświęcamy wiele uwagi na rozwój technologii i zapewnienie najnowocześniejszych maszyn. W przyszłości chcielibyśmy  maksymalnie zautomatyzować wszystkie etapy produkcji. Jesteśmy  nowoczesnym zakładem produkcyjnym, wielokrotnie wizytują nas przedstawiciele naszych klientów z kraju i zagranicy w celach certyfikacji. Posiadamy znak TUV oraz międzynarodowy certyfikat CE, pozwalający sprzedawać produkty na terenie całej Unii Europejskiej.

POLBRAM to uroda ogrodzeń, wnoszę to ze zdjęć, intymność i bezpieczeństwo… Komentarz?

Polbram to przede wszystkim ogrodzenia dla każdego. Spełniają wiele bardzo ważnych funkcji. Nie tylko wyznaczają granice własności posesji, ale również nadają jej charakter, stanowiąc niejednokrotnie element ozdobny. Chroni przed wejściem na posesję osób niepożądanych oraz daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Szeroka gama ogrodzeń oferowanych przez naszą firmę  umożliwia dobór ogrodzenia zarówno pod względem gustu jak i zasobności portfela. Wybór jest duży. Od tanich ogrodzeń z profili metalowych malowanych farbą podkładową przez ogrodzenia ocynkowane malowana farbą nawierzchniową z 10- letnią gwarancją. Produkujemy  ogrodzenia przemysłowe oraz posesyjne.

Kolory? Jaki najbardziej podobają  się Państwa klientom?

Ogrodzenia malujemy na różne kolory, lakiernia jest w pełni zautomatyzowana , produkty możemy pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Obecnie najmodniejszy i najczęściej wybierany przez klientów kolor to antracyt struktura. Kolor ten pasuje do okien, rynien, dachu i drzwi. Całość ładnie się wtedy komponuje, zachowując nowoczesny design. Wiele osób decyduje się na taką kolorystykę, chociażby dlatego, że ładnie oraz nowocześnie wygląda. Cały czas nie mniej popularnym kolorem jest czarny. Swoiste połączenie estetyki z klasycznym wyglądem. Zresztą jak to się mówi „czarny pasuje do wszystkiego”, prawda?

Absolutnie tak! A mapa zamówień? Zagranica?

Produkowane przez nas produkty dostarczamy do wszystkich największych sieci budowlanych w całej Polsce min.: Castorama, Leroy Merlin, Bricoman. Firma również prężnie rozwija dział eksportu. Obecnie obsługujemy rynki w następujących krajach: Rumunia, Czechy, Słowacja, Rosja, Ukraina, Niemcy.

Państwa firma dla Pułtuska – akcje, imprezy…

Firma Polbram wspiera Miejski Klub Sportowy NAREW, imprezy integracyjne np. Płococholandia, Rozśpiewana Zatoka, konkursy szkolne, konkurs Pieśni Patriotycznej. Wspieramy  finansowo Dni Mateusza oraz bierzemy współudział w Dniu Dziecka organizowanym przez MCKiS. W ubiegłym roku wsparliśmy też modernizację budynku mieszkalnego dla  repatriantów z Kazachstanu. Nasze działania nie obejmują jedynie naszego miasta, uczestniczyliśmy w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, organizowanym przez Fundację Anny Dymnej, wspieramy również Fundację Mam Marzenie. Zawsze gościom , którzy odwiedzają naszą firmę,  pokazujemy nasz piękny Pułtusk i zarażamy historią naszego miasta, to taka nasza tradycja.

Jestem pod wrażeniem!


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *