pultuszczak

Facebook


Pół wieku razem

2020-07-24 9:07:27

W Urzędzie Gminy Gzy, w dniach 6-10 lipca odbyło się wręczenie medali Za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale zostały przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę parom małżeńskim z terenu gminy, które w 2019 roku obchodziły jubileusz Złotych Godów.

W tym roku, z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną, nie odbyła się wspólna uroczystość dla wszystkich par. Sposób wręczenia medali zależał od indywidualnych decyzji Jubilatów.

Dekoracji medalami dokonał, w imieniu Prezydenta RP, wójt Gminy Gzy Cezary Andrzej Wojciechowski.

Uroczystości miały charakter bardzo kameralny, uczestniczyli w nich Jubilaci oraz pracownicy UG: Cezary Parzychowski – zastępca wójta, Monika Sobczyńska – kierownik USC, Dorota Nałęcz – zastępca kierownika USC.

 

Medalami odznaczeni zostali:

Alina i Apolinary Ulatowscy

Barbara i Stanisław Sitkowscy

Danuta i Stanisław Szulc

Grażyna i Tadeusz Kiccy

Halina i Janusz Pankratjew

Hanna i Konstanty Wielgolewscy

Henryka i Jan Krystek

Janina i Edward Wielgolewscy

Walentyna i Henryk Maliccy

Wiesława i Stefan Nałęcz

Jubileusz Złotych Godów to uroczystość, która zawsze budzi wzruszenie, ale i nadzieję, bo świętują go małżeństwa, które przeżyły razem pół wieku, w dobrych i złych momentach wspólnie niosąc życiowe radości, ale i problemy. Wszystkim Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, wytrwałości, miłości, wzajemnego szacunku oraz kolejnych pięknych rocznic.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *