pultuszczak

Facebook


Pół wieku razem

2020-07-24 9:07:27

W Urzędzie Gminy Gzy, w dniach 6-10 lipca odbyło się wręczenie medali Za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale zostały przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę parom małżeńskim z terenu gminy, które w 2019 roku obchodziły jubileusz Złotych Godów.

W tym roku, z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną, nie odbyła się wspólna uroczystość dla wszystkich par. Sposób wręczenia medali zależał od indywidualnych decyzji Jubilatów.

Dekoracji medalami dokonał, w imieniu Prezydenta RP, wójt Gminy Gzy Cezary Andrzej Wojciechowski.

Uroczystości miały charakter bardzo kameralny, uczestniczyli w nich Jubilaci oraz pracownicy UG: Cezary Parzychowski – zastępca wójta, Monika Sobczyńska – kierownik USC, Dorota Nałęcz – zastępca kierownika USC.

 

Medalami odznaczeni zostali:

Alina i Apolinary Ulatowscy

Barbara i Stanisław Sitkowscy

Danuta i Stanisław Szulc

Grażyna i Tadeusz Kiccy

Halina i Janusz Pankratjew

Hanna i Konstanty Wielgolewscy

Henryka i Jan Krystek

Janina i Edward Wielgolewscy

Walentyna i Henryk Maliccy

Wiesława i Stefan Nałęcz

Jubileusz Złotych Godów to uroczystość, która zawsze budzi wzruszenie, ale i nadzieję, bo świętują go małżeństwa, które przeżyły razem pół wieku, w dobrych i złych momentach wspólnie niosąc życiowe radości, ale i problemy. Wszystkim Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, wytrwałości, miłości, wzajemnego szacunku oraz kolejnych pięknych rocznic.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *