pultuszczak

Facebook

Pół roku więzienia za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy

2022-06-29 4:10:33

Policjanci zrealizowali nakaz doprowadzenia 55-latka, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku. Mężczyzna dostał wyrok za znieważenie funkcjonariuszy, naruszenie nietykalności cielesnej i zmuszanie policjantów do zaniechania czynności służbowej. Najbliższe pół roku spędzi w areszcie

Sprawa sięga 2018 roku. To wtedy dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku udzielali asysty pracownikom MOPS-u podczas wizyty w rodzinie objętej przez nich nadzorem. Małżeństwo w stanie nietrzeźwym sprawowało opiekę nad dziećmi. Podczas interwencji, ojciec dzieci był agresywny wobec mundurowych, używał słów wulgarnych. Polecenia o zachowywaniu zgodnym z prawem nie skutkowały. W konsekwencji dzielnicowi podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. A poinformowanie o tym jeszcze bardziej pobudziło w nim agresję. 55-latek, dalej ubliżając, zaczął popychać i szarpać funkcjonariuszy za elementy umundurowania, a powołując się na znajomości groził im pozbawieniem pracy, zmuszając do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Sąd ocenił materiał dowodowy i wydał wobec 55-latka wyrok pół roku pozbawienia wolności. Mieszkaniec Pułtuska został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do aresztu.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…