pultuszczak

Facebook

POKRZYWNICKIE ŚWIĘTO ZIEMNIAKA 2022

2022-09-14 6:20:08

Zapowiadało się ciekawie i takie było w pierwszej części. Niestety, deszczowa pogoda pokrzyżowała zamierzenia organizatorów festynu ulokowanego na boisku gminnym w Pokrzywnicy

Szkoda, bo program Święta Ziemniaka był bogaty i różnorodny. Zapowiadał występy licznych rodzimych zespołów, zabawy w wesołym miasteczku, potańcówkę do północy na świeżym powietrzu, pokaz ogni sztucznych, wyciskanie odważnika, promocję firm. Zanim przyszedł deszcz, bardzo licznie zgromadzeni uczestnicy festynu zdążyli posmakować potraw ziemniaczanych i innych, a te serwowały KGW z terenu gminy, prężnie działające, wypróbowane podczas licznych imprez środowiskowych i pułtuskich. Dzieci oddawały się zabawom w wesołym miasteczku.

Zebranych powitał wójt Adam Dariusz Rachuba, odczytał również życzenia od WICEPREZESA Rady Ministrów, MINISTRA Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka i MARSZAŁKA Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Powiedział: – Atrakcji jest bardzo dużo, pogoda się trochę ustabilizowała, oby nie padało. Dobrze by było, żeby dzieci miały dobrą zabawę w wesołym miasteczku, bo atrakcji jest dużo. Będą występowały zespoły z Gzowa, z Dzbanic, z Trzepowa, Niestępowa, z Koziegłów. Ponadto będzie degustacja dań, a tę poprowadzą stoiska: Zakłady Mięsne LENARCIK i KGW – Czerwone Korale z Klask, z Łępic – Wesołe Dziewczyny, z Gzowa, Pobyłkowa Małego i Pobyłkowa Dużego. A potrawy są naprawdę wspaniałe, na ciepło i na zimno.

Do smakowania dań ustawiały się długie kolejki, bo i były co degustować. Podajmy dla przykładu menu Czerwonych Korali, wszystkie potrawy z wykorzystaniem ziemniaków: parzybroda, baba ziemniaczana, kotlety ziemniaczane, gołąbki z farszem ziemniaczanym, ogniataki. Gospodynie z Pobyłkowa Dużego częstowały doskonałym salcesonem czarnym i białym oraz pasztetem. Ciasta? Te pochodziły ze stoiska w Pobyłkowie Małym. Serwowano też nalewki.
Kazimierz Dzierżanowski – tekst i fot.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…