pultuszczak

Facebook


POKAŻ MI SWÓJ OGRÓDEK

2019-07-04 8:28:46

Ogródek w bloku poniemieckim przy 17 Sierpnia 60 po prostu nas zauroczył

Znajduje się wprawdzie  przy domu nieremontowanym, jak mówią mieszkańcy, od wojny, wołającym o pomstę do nieba, ale jego ohyda nie wpływa na urodę tego kwietnego miejsca

A ogródek zawdzięcza swój wygląd Sylwestrowi Wołowskiemu. Pan Sylwek w ogóle jest dobrym duchem tego zapomnianego przez wszelkie władze budynku: tu pomaluje, tam załata, postawi pojemnik na śmieci, zreperuje ogrodzenie śmietnika, upomni niesfornych.

Jego zieleniec porośnięty jest wokół dzikim winem. W jego środku rosną najróżniejsze kwiaty, które zróżnicowaniem barw przyciągają wzrok.

Od frontu bloku znajduje się jeszcze jeden ogródek, przy klatce od strony ulicy Mickiewicza. Dominują w nim iglaki, ale rosną też i kwiaty. Tym miejscem opiekuje się Agnieszka Łojewska. – Mam tam lilie, róże, piwonie, maciejkę, lwie paszcze, tulipany  i świerki. Teraz czekamy na kwitnienie maciejki i lwich paszczy. A ten ogródek mam już kilka lat – mówi pani Agnieszka.

Od strony placyku zabaw dla dzieci mamy jeszcze jeden kwietny odcinek ziemi. – Opiekują się nim  nasze dzieci, pomaga pan Sylwek. Dał im kwiatki, opowiadał im o nich – mówi  jedna z mam, pani Ania Chumincka. – Dzieci sam pielą kwiatki, podlewają, dbają o nie. My dorośli też pomagamy.

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *