pultuszczak

Facebook


POKAŻ MI SWÓJ OGRÓDEK

2019-07-18 9:24:56

No to mamy kolejny przyblokowy ogródek, o którym dowiedziałam się z FB naszego TYGODNIKA. Od pań, Doroty i Haliny, które pochwaliły ogródeczek znajdujący się przy bloku 7 A NA SKARPIE

Odszukałam go bez trudu. Znajduje się przy estetycznym bloku administrowanym przez SML-W. Przed nim wiele zieleni – to drzewa iglaste, zaglądające w okna lokatorów, którym nie przeszkadza to, że niosą z sobą cień.

Na froncie domu znajdują się klatki dla ptaków (dla jerzyków, pożeraczy komarów?). A przed jednym z wejść ów ogródek. Domofon w ścianie. Dzwonię na chybił trafił. Męski głos informuje mnie, że przyblokową zielenią opiekuje się lokatorka z parteru i wpuszcza mnie do klatki schodowej. Niestety, pod wskazanym numerem nie ma nikogo.

Wychodzę więc przed blok i przyglądam się krzewom i kwiatom. Na pierwszym planie mamy kwitnący krzew. To kalina o białych, kulistych kwiatach. Piękna. Tuż przy niej wysoka, rzucająca się w oczy roślina łąkowo – przydrożna  – to dziewanna, pospolita i również urocza. Za nią krzew płożący z ozdobnymi kulkowymi owocami w kolorze dojrzałego jałowca, dalej paproć leśna, jakieś kwiaty o żółtej i białej barwie. I wysokie dzwoneczki wyrastające z ozdobnych, lśniących liści, czyli popularna bylina zwana funkią lub hostą. Zresztą, popatrzcie sami.

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *