pultuszczak

Facebook


Podziękowaliśmy GUMIE

2017-04-21 9:22:53

Paweł Zagumny – GUMA – to jeden z najlepszych rozgrywających na świecie i w Polsce.
Wraz z reprezentacją Polski zdobyły m.in. tytuły: mistrza Europy i Świata juniorów, mistrza Europy i Świata seniorów, wygrał Ligę Światową, wicemistrzostwo Świata, był wielokrotnie wyróżniany nagrodami dla najlepszego rozgrywającego największych imprez siatkarskich. Paweł Zagumny wziął udział w czterech Igrzyskach Olimpijskich, pierwszy start – Atlanta 1996. We wrześniu 2017 roku Meczem Gwiazd w katowickim Spodku zakończył karierę reprezentacyjną z liczbą 427 występów w barwach narodowych

8 kwietnia, w warszawskim Torwarze, odbył się mecz pomiędzy Onico AZS Politechnika Warszawska, a GKS Katowice, w którym GUMA pożegnał się z kibicami, kończąc karierę wyczynowego sportowca. Na takim meczu nie mogło zabraknąć siatkarek i siatkarzy UKS Zryw Pułtusk. W kilkanaście osób pojechaliśmy, żeby podziękować Pawłowi Zagumnemu za lata sukcesów, porażek, emocji, na które z pewnością zasłużył.

AZS Politechnika przygotował wspaniałe pożegnanie, a sam Paweł i jego koledzy stanęli na wysokości zadania, wygrywając 3 do 1. W hali Torwar wszyscy kibice ubrani byli na biało, w okazjonalne koszulki z numerem 5 i nazwiskiem Zagumny. Przygotowana została wystawa z medalami, koszulkami, zdjęciami GUMY. PZPS udostępnił dwa najważniejsze trofea ostatnich lat: puchar za zdobycie Mistrzostwa Europy 2009, puchar za zdobycie Mistrzostwa Świata 2014. Można było sobie z tymi nagrodami zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Po zakończeniu meczu odbyło się piękne podziękowanie, na telebimach kibice obejrzeli film z fragmentami występów Pawła, podziękowania od wielu sportowców, muzyków, kabaretu Smile, na parkiecie pojawił się złoty deszcz i oczywiście szampan.

W siatkówce polskiej i światowej zakończyła się pewna epoka. Rozgrywający o takiej charyzmie, ambicji, autorytecie, chyba zbyt szybko się nie pojawi. Mamy jednak nadzieję, że i tak nasza reprezentacja będzie odnosiła sukcesy. Już ten sezon da odpowiedź na to pytanie. W czerwcu rozpocznie się Liga Światowa, potem Memoriał Wagnera i jesienią Mistrzostwa Europy z meczem otwarcia na Stadionie Narodowym (bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, trzeba się spieszyć).

Przypomnę, że treningi piłki siatkowej w Pułtusku prowadzone są przez UKS Zryw w sali Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Aktualnie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu ofert na finansowanie zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu, ogłoszonego przez Krzysztofa Nuszkiewicza – burmistrza Pułtuska. Nasze zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu z Gminy Pułtusk oraz decyzji Jana Zalewskiego – starosty pułtuskiego i Jarosława Druchniaka – dyrektora ZSZ im. J. Ruszkowskiego, o możliwości wykorzystywania obiektów szkoły na treningi.

Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu facebook – UKS Zryw Pułtusk, tam można znaleźć szczegółowe informacje o treningach, ciekawostki siatkarskie, itp.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *