pultuszczak

Facebook


PODSUMOWANIE WIELKANOCNEGO WEEKENDU

2019-04-24 12:50:02

Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas wzmożonych wyjazdów, a więc i wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego

Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości są często przyczyną wielu tragedii. 25 wypadków, 1 zabity, 31 rannych i 74 nietrzeźwych kierujących to bilans świątecznego weekendu na drogach Mazowsza.

Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku rano do późnych godzin poniedziałkowych. W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego, jak również funkcjonariusze innych służb.

Celem prowadzonych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie wszelkich przypadków łamania obowiązujących przepisów ruchu drogowego, oraz zapewnienie podróżującym na święta i z powrotem bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W okresie Świąt doszło do 25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba, a obrażeń ciała doznało 31 osób. Najtragiczniejszym okazał się sobota. To wtedy doszło do śmiertelnego wypadku na terenie powiatu siedleckiego.

W powiecie pułtuskim w trakcie działań „BEZPIECZNY WEEKEND – WIELKANOC 2019” odnotowano 5 zdarzeń drogowych w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci sprawdzili na stan trzeźwości 326 kierujących ujawniając 2 nietrzeźwych kierowców i 1 rowerzystę. Łącznie od piątku policjanci ujawnili 77 wykroczeń z czego 54 zostały zakończone mandatem karnym, a 22 pouczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *