pultuszczak

Facebook
PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU

2021-12-28 8:57:59

Okres Świąt Bożego Narodzenia na terenie Pułtuska i powiatu pułtuskiego minął spokojnie. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci wszystkich pionów pułtuskiej komendy. Na drogach odnotowano kilka niegroźnych kolizji związanych głównie ze śliską nawierzchnią i niedostosowaniem prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Niestety znaleźli się też nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę na podwójnym gazie i pomimo obowiązującego zakazu

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci wszystkich pionów pułtuskiej komendy. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu pułtuskiego, doszło do 6 niegroźnych kolizji. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który wsiadł za kierownicę nie tylko na „podwójnym gazie” ale też pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Pomimo wzmożonego ruchu na drogach i niekorzystnych warunków atmosferycznych, świąteczny weekend na drogach regionu pułtuskiego należy uznać za bezpieczny.

Niestety jak co roku, nie obyło się bez licznych zgłoszeń dotyczących awantur domowych i zakłóceń porządku publicznego.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *