pultuszczak

Facebook


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „SMOG”

2017-10-06 10:18:22

Działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali we wtorek kierowcom Policjanci Ruchu Drogowego

W ramach działań „SMOG” funkcjonariusze pułtuskiej drogówki skontrolowali 36 pojazdów. W czasie kontroli informowali uczestników ruchu drogowego na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego. Naruszeń związanych ze stanem technicznym nie było.
Reagując na wykroczenia, policjanci nałożyli na kierujących 25 mandatów karnych. Większość dotyczyła nadmiernej prędkości. Rekordzistą okazał się 39 – letni kierowca Opla. Mężczyzna jechał 131 km/h przez obszar zabudowany. Ku Jego zaskoczeniu, został zatrzymany, ukarany wysokim mandatem, 10 punktami karnymi a prawo jazdy zostało Mu zatrzymane na 3 miesiące.
Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach. Niesprzyjające opady deszczu powodują, że jest ślisko. Dlatego kierowcy powinni pamiętać, że przy takich warunkach atmosferycznych droga hamowania znacznie się wydłuża a przy manewrach pojazdem łatwo stracić nad nim kontrolę.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *