pultuszczak

Facebook


Podsumowanie działań „PASY i TELEFONY”

2021-02-12 4:43:08

W czwartek, 11 lutego policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pn. „PASY i TELEFONY”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone. Pod lupą mundurowych byli również ci, którzy naruszają przepisy o korzystaniu podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Policjanci przypominają o obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym życie ludzkie podczas zdarzeń drogowych. Zapięte pasy bezpieczeństwa to czasami jedyna szansa na przeżycie. Mają one bowiem istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadku. Równie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa są foteliki dla dzieci. Podczas nieoczekiwanego uderzenia, rodzic nie jest w stanie utrzymać w rękach dziecka, co więcej, w czasie wypadku może je przygnieść własnym ciałem, zmniejszając jego szansę na przeżycie.
Mundurowi uświadamiali również kierujących o zagrożeniach wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy. Policjanci zastosowali represję aż 14 razy w przypadku niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, które dotyczyły kierujących, jak i pasażerów. Pocieszające jest, że w tej statystyce nie znalazły się nieprawidłowo przewożone dzieci.
Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność i odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego!
mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *