pultuszczak

Facebook


Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki”

2018-08-23 11:38:17

Kilka dni temu policjanci prowadzili akcję mającą na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Łącznie sprawdzili stan trzeźwości blisko 300 kierujących

Podczas  działań mundurowi poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ponad 270 kierujących. Wyeliminowali z ruchu drogowego 3 rowerzystów, którzy zdecydowali się prowadzić jednoślad pod działaniem alkoholu. Pierwszy- w Zatorach, z wynikiem ponad pół promila, kolejny- w Szyszkach, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu i trzeci w Pokrzywnicy- z ponad promilem i wbrew zakazowi sądowemu. Mężczyźni będą odpowiadać przed sądem.
Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pod działaniem alkoholu, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *