pultuszczak

Facebook

Podstawowe akcesoria fryzjerskie – co kupić do nowego salonu?

2018-07-26 4:25:52

Wyposażenie salonu fryzjerskiego dla jednych może stanowić przyjemność, dla innych być katorgą – wiąże się z dużymi kosztami, wymaga dokładnego zaplanowania i kilku godzin spędzonych w sklepach stacjonarnych i internetowych. Na początek wystarczy kupić kilka najpotrzebniejszych akcesoriów, a później sukcesywnie dokupować kolejne sztuki. Poniżej podpowiemy, w jakie podstawowe akcesoria zaopatrzyć nowy salon fryzjerski.

 

 

Najpierw zadbaj o miejsce

Zanim zaczniesz zakupy akcesoriów, zadbaj o miejsce na nie. Salon nie może być zagracony! Wchodząc do środka, klienci muszą widzieć porządek i ład – wszystko ma swoje miejsce, kolory są delikatne, nie ma niepotrzebnych „dekoracji” zmniejszających metraż. Zadbaj o uchwyty na suszarki, pojemniki na szczotki i nożyczki. Świetnie sprawdzą się szafki z szufladami na kółkach – z łatwością można je przestawiać, każdy pracownik może mieć swój wózek i swój sprzęt – wówczas unikniemy bałaganu związanego z poszukiwaniami szczotki czy grzebienia.

Podstawowe akcesoria – co jest najważniejsze?

Akcesoria fryzjerskie to najważniejsza część wyposażenia salonu. Wykorzystywane są codziennie, więc warto zadbać o ich wysoką jakość i trwałość. Mają służyć długo i niezawodnie, a do tego ułatwiać pracę fryzjerom. Do podstawowych narzędzi fryzjerskich zalicza się m.in. akcesoria do:

  • Strzyżenia
  • Modelowania
  • Farbowania
  • Sprzęty pomocnicze

Narzędzia do strzyżenia to przede wszystkim nożyczki, degażówki, brzytwy, maszynki, trymery. To rzeczy, bez których nie może obejść się żaden salon fryzjerski. Przy zakupie należy wybrać te dobrej jakości – precyzyjność cięcia decyduje o efekcie końcowym. Ponadto muszą dobrze układać się w dłoni pracownika, by ułatwiały pracę, a nie powodowały niechęć do niej. Obowiązkowe są również: szczotki różnego rodzaju, grzebienie, wałki, papiloty, spinki, klipsy. Salon fryzjerski trzeba też zaopatrzyć w sprzęt elektryczny: suszarki ręczne i stojące, maszynki elektryczne z regulacją, lokówki z możliwością zmiany temperatury, prostownice – najlepsze są tytanowe i te z jonizacją dodatkową, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Każdy salon musi posiadać akcesoria do farbowania, takie jak: miski i pędzle, folia aluminiowa, łopatki, waga. Wybierając miseczki, trzeba zwrócić uwagę na jakość plastiku – z tego taniego nie będzie chciała zejść farba. Sprzęt możesz zakupić w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub w internecie, np. na stronie: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h gdzie oferowane są zarówno akcesoria, jak i meble do salonów fryzjerskich.

Sprzęty pomocnicze

Zaliczają się tu na przykład pasy, etui i kabury dla fryzjerów, fartuchy, kufry, spryskiwacze. Aby zadbać o klienta, zainwestuj w peleryny, czepki i kołnierzyki ochronne. Muszą być one wygodne, niedrażniące gości salonu, ale przede wszystkim muszą dobrze chronić przed zabrudzeniami. Zainwestuj również w inne jednorazowe artykuły: ręczniki papierowe, rękawiczki gumowe, folia fryzjerska. Nie zapomnij o produktach do dezynfekcji – zarówno rąk, jak i narzędzi! Aby zadbać o porządek w salonie, kup gumowe miotły, które w porównaniu do zwykłych z włosia, nie będą ciągnęły za sobą włosów. Przydatny tu będzie również bezprzewodowy, cichy odkurzacz, którym sprawnie sprzątniesz miejsce pracy przed przyjęciem kolejnego klienta.

Wygoda w salonie fryzjerskim liczy się nie tylko dla klientów, ale również dla pracowników. Zapewnisz ją im dzięki wysokiej jakości akcesoriom, które ułatwią i usprawnią pracę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…