pultuszczak

Facebook


POCZEKALNIA AUTOBUSOWA SYPIALNIĄ?

2019-09-27 11:41:06

Telefonem od mężczyzny codziennie podróżującego przez Pułtusk, byliśmy mocno zadziwieni


Poinformował nas, że pułtuska poczekalnia autobusowa, dopiero co oddana do użytku, stała się… noclegownią dla bezdomnych (?) i niebieskich ptaków. Ci drudzy, już od popołudnia, dwaj młodzi ludzie, polegują sobie na ławkach, a rano i wieczorem poczekalnię okupuje starszy mężczyzna. – Jest tu już na stałe, leży, siedzi, je, po prostu organizuje sobie życie w tym miejscu. I jeszcze… Odór panuje we wnętrzu, że czuć go od wejścia – powiedział nasz rozmówca, dodając, że „szkoda budynku, tyle czekaliśmy na tę poczekalnię”.
Spytaliśmy, czy informował o swoim odczuciu strażników miejskich, policjantów, może dzwonił w tej sprawie do UM. – Informowałem straż miejską, ale odpychają sprawę od siebie, chociaż dziś zareagowali na moją uwagę i podeszli do leżących na ławce.
W ubiegłą środę, niedługo po południu, udaliśmy się we wskazane miejsce. Czysto w części pasażerskiej, czysto w  obu WC, chociaż w męskiej toalecie czuć było moczem. Jest papier toaletowy, w oknie informacji rozkład jazdy. Wokół poczekalni porządek.
Zadzwoniliśmy do starosty Jana Zalewskiego. – Tak, to my odpowiadamy z poczekalnię PKS. Sprzątana jest przez jedną z pań zatrudnioną przez nas na umowę zlecenie. Poczekalnia zamykana jest o godzinie 22, otwierana o 5 i jest monitorowana przez ochronę przez nas zatrudnioną. Nie, nie mieliśmy sygnałów, że dworcowy budynek stał się noclegownią. Zdajemy sobie sprawę, że z toalet korzysta więcej osób, niż tuż po jej otwarciu. Z tych toalet korzystają klienci pobliskiego centrum handlowego. (Centrum handlowe Vendo Park dysponuje toaletami – gmd).
Zwróciliśmy się też do zastępcy burmistrza z pytaniem, czy wie o tym, że w poczekalni REZYDUJĄ bezdomni i tzw. niebieskie ptaki. Powiedział, że słyszał „o przeganianiu mężczyzn”.
Co jeszcze w tej sprawie? Apel do strażników miejskich, policjantów i ochroniarzy budynku, aby zwiększyli częstotliwość penetrowania poczekalni, a panią utrzymującą czystość o stosowanie specyfików odświeżających powietrze.
GMD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *