pultuszczak

Facebook
PLAŻOWANIE I KĄPANIE

2022-06-28 4:10:08

W pierwszy dzień wakacji otwarto tegoroczny sezon plażowo-kąpielowy. Na miejskiej plaży pojawili się zarówno plażowicze, jak i ci, którzy będą czuwali nad ich bezpieczeństwem

– Pogoda piękna, to najważniejsze, piasku dużo, woda ciepła, niech mieszkańcy korzystają – powiedział “TP” zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski. – Nasza plaża jest ładna, bo jest naturalna, czysta, dużo miejsca do kąpieli, ale ma jeden mankament, bo leży na terenie zalewowym. Co roku podchodzi tu woda i co roku trzeba wszystko zbierać i na nowo ustawiać. O stałej infrastrukturze trudno mówić.

Właśnie obserwujemy małą interwencję, strażak informuje matkę, że jej płaczące dziecko nie może przebywać za tatarakami – jest niewidoczne i wystarczył jeden krok, by znalazło się pod wodą. O bezpieczeństwie nad wodą nigdy dosyć (DODAJMY: JEST PEŁNA OBSADA RATOWNICZA). Podczas otwarcia sezonu – nad Narwią – o bezpieczeństwie mówił znany wodniak Piotr Socharski.

Zwracamy uwagę na łódź strażacką, ma już parę lat, owszem, przydaje się, ale ci, którzy niosą pomoc tonącym woleliby, żeby była niepotrzebna. – Tylko, żeby na błogosławieństwo wody była – wtrąca M. Miłoszewski.

Nad wodą trzeba być czujnym. – Niestety, Pułtusk nie dysponuje sekcją wodno-nurkową, najbliższa jest w Ciechanowie, no i grupy są w Warszawie – mówi aspirant Grzegorz Chmielewski. – A dziś mamy pokazy dla dzieci, dla dorosłych, patrolujemy rzekę – jesteśmy tu w ramach BEZPIECZNE WAKACJE. Plażowicze mogą zobaczyć, jak pracujemy i na jakim sprzęcie.

Sylwia Kaczorek i Magdalena Bielińska, przedstawicielki POLICJI oraz strażniczki miejskie Łucja Seroka i Magdalena Kobyłecka: – Promujemy POLICJĘ, BEZPIECZNĄ WODĘ, bo to na czasie, dzieci i młodzież nad wodą… Dzieci mogą się ubrać w odpowiedni strój, obejrzeć sprzęt, zrobić sobie zdjęcie.

– W tym roku plaża jest bardziej bogata, przejechało NADLEŚNICTWO, POLICJA, STRAŻ POŻARNA, mamy SZACHY na KOCYKU, dmuchańce, watę cukrową, punkt gastronomiczny, będą leżaczki, piłeczki, będą turnieje, będziemy o nich na bieżąco informować – mówi szef MOSiR-u Marcin Nożykowski.

SZACHY na KOCYKU… Marta Tyszkiewicz – Wymysłowska: – Nadarzyła się okazja i wspólne z GRILL BAREM u SIEKIERA zrobiliśmy taki piknikowy, na zupełnym luzie, bez żadnej rywalizacji turniej szachowy. Będzie dobra zabawa.

Wśród plażowiczów Anna Sokalska z NP: – Wakacje to jest ten czas, kiedy ludzie idą nie tylko nad wodę, ale i do lasu – na spacer, na jazdę rowerem. Naszym zadaniem jest przygotowanie do tych leśnych eskapad – co ze sobą zabrać, jak się ubrać (kleszcze)… Mamy program ZANOCUJ W LESIE, teren w okolicach Różana, obszerny, spokojny, można tam przeżyć piękną przygodę.

– Na plaży znajduje się punkt gastronomiczny GÓRALKA, a w nim zapiekanki, hot dogi, oscypek z żurawiną, lody i chrupki, frytki belgijskie, napoje, czynny od godz. 11 do 20-21. Od 1 lipca bar będzie dysponował piwem – mówi pani Sława.
Kazimierz Dzierżanowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *