pultuszczak

Facebook


Plaża mniej przaśna

2017-08-04 10:19:06

Rzeczywiście, mniej dzika niż za czasów mojej młodości, mniej dzika niż przed kilku laty i mniej przaśna niż w ubiegłym roku…

Poprawiło nam się na tej połaci piasku nad Narwią – nie ulega wątpliwości. Ale niestety, nie jest tak, jakbym chciała, żeby było w moim mieście. A chciałabym, żeby – najogólniej mówiąc – było na naszej plaży tak, jak w Serocku. (Wiem, że mówienie o Serocku w Pułtusku powoduje nerwową trzęsionkę wśród ratuszowych władz). Spytacie: czyli jak? Ano stabilnie, na kilka lat, bez tymczasowości, bez przaśności. Ta przaśność skrzeczała w ubiegłe lato – teraz przyznam, jest lepiej.
Więc o plusach. Są ratownicy, są animatorzy ruchu, jest boisko, jest punkt spożywczy, ten estetyczny, zagospodarowany, w nim piwo. Powiecie, że nie powinno go być. Że piwo, że woda… Piwo jest dla mądrych ludzi! Nie czepiałabym się tego chmielnego napoju. Są kwiatowe punkty – jakaś ozdoba kwietna na pniu i ta, przy której można zostawić rower. Są huśtawki, te dobrze wykonane – takie jak należy, ładnie WSPÓŁBRZMIĄ z punktem gastronomicznym. Jest przebieralnia, są tojtojki, duża ilość koszy na śmieci. Jest drewniane dojście do plaży, trochę niestabilne, położone tak sobie, od ręki. Ale ujdzie w … tłoku.
A tłok? Kiedy upał, na plażę ciągną rodzice z dziećmi, babcie z wnukami, koloniści, młodzież… Każdy z nich znajdzie dla siebie swoją przestrzeń w wodzie, swoją GŁĘBIĘ. Są więc wygrodzone baseniki dla maluszków, dla dzieci starszych, jest pomost…
Na piasku USADOWIŁ się kosz z książkami, które plażowicze mogą uwolnić – po przeczytaniu. To inicjatywa PBP im. Joachima Lelewela. To dobry pomysł, chociaż… Książki mogłyby się znajdować na jakimś dobrze wkomponowanym stole, drewnianym jak huśtawki.
I uwaga, na plażę nie można wprowadzać psów. Jest zakaz. To dobrze.
Teraz o minusach. Pojemnik na śmieci usytuowany przy tojtojkach wypełniony po brzegi. W jego pobliżu chwasty i trawy – miejsce nie dokoszone.
Jakieś podsumowanie? Owszem. Nie jest źle, ale mogłoby być jeszcze lepiej. Ta nasza plaża to taka jakby … manufaktura. Nie można jej odpowiednio zaprojektować, bo i Narew nieuregulowana, i teren zalewowy, i pieniędzy brak.
PS Plaża wzbogaciła się o nową zjeżdżalnię, z której maluchy mogą zjechać wprost do brodzika. Ta zjeżdżalnia to niebieski słoń, piękna.
GRAŻA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *